MSI RTX 2080 Super Gaming X fiyatı düşer mi?

Yaklaşık olarak 1 ay önce toplamış olduğum sistem 16 bin TL civarı tutuyordu. Şimdi ise 20 bin TL'ye kadar çıktı. Bunun sebebi almak istediğim ekran kartı. RTX 2080 Super Gaming X Trio nisan ayında 5900 TL'ydi, şu anda ise 8700 TL. Sadece 1 ayda neredeyse 3 bin TL artmış. Haziran ayında sistemi satın almayı düşünüyordum. Sizce bir daha ekran kartının fiyatı 6000-6500 TL civarına düşer mi 1 ay içinde?

Ekim eylül gibi mutlaka dusucek dostum.

Tabi hiç birimiz kesin olarak net bir cevap veremeyiz ama detaylıca anlatmaya çalışayım.
Corona virüsün yarattığı tedirginlik ve endişe insan hayatından sonra en çok ekonomiyi vurdu. Zaten bunun sonuçlarını an itibari ile görmeye başladık ve uzun bir sürede görmeye devam edeceğiz. Fakat kilit nokta şurası ; Her ülke eşit miktarda zarar görmeyecek mesela Türkiye zaten çok uzun yıllardır kırılgan 5’li dediğinimiz ülkeler arasında Brezilya ve Meksika gibi ülkelerde bu kategoride yer alır olduğu için halkın kendi para birimine olan inancı ve güvenci bizim gibi gelişmekte olan ve de bir türlü gelişemeyen ülkelerde çok düşük olduğu için (TL) biz doları bir kurtuluş ve kriz anında güvenli bir sığınak olarak görürüz. Katma değeri yüksek teknolojik aletlerin üretimini yapamadığımız için bu gibi pahalı teknolojik aletlerde genel itibari ile ABD menşeeli olduğu için ve dolarda ABD’nin para birimi olduğu için yakın zamanda bir fiyat düşüşü beklemek doğru olmaz. Özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik durum, bizi bekleyen işsizlik ve yoksulluk ortamında o paraları verip Bilgisayar almak yerine şimdilik o parayı nakitte tutup en azından yıl sonuna kadar beklemek en iyisi.

Bildiğiniz gibi Covid-19 virüs salgını ilk olarak Çin daha sonra tüm dünya ülkelerinde meydana gelmiştir bu sebepten dolayı üretimlerde sıkıntı yaşatmış ve yaratmaya devam etmekte bunun üstüne sürekli artmakta olan Dolar kurunu da göz önüne alırsak fiyatların daha da artmasını bekliyorum.

Önceden yeni nesil ürünler ile alışveriş siteleri güzel indirimler yapardı artık onlara da pek rastlayamıyorum. Acil bir ihtiyaç varsa en ucuz modeli alman olur. Mesela Palit ucuz alternatiflerden biri.

Geri
Yukarı