MSI RTX 3060 Ti mı, EVGA mı?

Peki tercihlerinizi neden EVGA'dan yana kullandınız ayrıntı verme şansınız var mı?
MSI EVGA'dan 150 civarı daha ucuz aklım karıştı.
Tabii bu kriterler yanında garantı desteğide önemli bir bilginiz var mı MSI veya EVGA garantileri hakkında?
EVGA'nın soğutması daha iyi, Ventus serisi giriş seviyesi bir soğutmaya sahip en önemli etken bu.

Ayrıca MSI'ın kendi teknik servisleri bulunuyor ülkemizde bu büyük bir avantaj. EVGA'nın teknik servisi bulunmadığından satan firma inceliyor. Güvendiğiniz bir yerden alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

EVGA'nın soğutması arkadaşların dediği gibi daha iyi. EVGA'nın çoğu ürünü yüksek fiyatlardan dolayı Türkiye'ye bile gelmiyor zaten. Bütçenize uygun olursa EVGA'yı tercih etmenizi öneririm.

EVGA modelleri daha çok performans odaklı ve OC potansiyeli yüksek oluyor yani en kaliteli NVIDIA kart üreticilerinden diye biliyorum ama 3060 Ti stokları şu an olmadığından 400 dolarlık kartı 800 dolarmış gibi alıyoruz. Stokların yenilenmesini bekleyin büyük ihtimal teknobiyotige Galax modelleri gelir uygun fiyata. 3060 Ti, 3070 fiyatına şu an.

EVGA'nın soğutması daha iyi, Ventus serisi giriş seviyesi bir soğutmaya sahip en önemli etken bu.

Ayrıca MSI'ın kendi teknik servisleri bulunuyor ülkemizde bu büyük bir avantaj. EVGA'nın teknik servisi bulunmadığından satan firma inceliyor. Güvendiğiniz bir yerden alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Ama MSI sitesine baktığım zaman fan dönme kontrolu özel PCB tasarımı gibi özellikleri var (1695 mgh)
EVGA'da X1 soğutma demiş fakat fan dönme kontrolünden falan bahsetmemiş var mı yok mu? (1710 mgh) fan kontrolü derken belli sıcaklıklarda devreye girmesinden bahsediyorum.

@AntenOS

Birkaç adet inceleme mevcut. Ventus olması bir eksi unsur değil. Palit'in Dual modelinde bile 70 dereceyi geçmeyen bir kart bu. Hangisi ucuzsa alınabilir.
İkisi arasından hangisi daha iyi diye sormuş arkadaş ben de cevapladım. Tabii ki Ventus'ta üzmez orada haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı