MSI RTX 3070 Ti Ventus 3X OC sıcaklık değeri nasıl?

Mümkünse bir oyunda veya heaven benchmark programında test eder misiniz? Sanki sıcaklık yüzünden ekran kartı hız düşürüyor gibi geldi bana.

Şu kısım yüzünden :
1664837921420.png

Testi yaparken Afterburner açık olsun, tüm ekran kartı değerlerini görelim. Örnek :
1664837976719.png

Mümkünse bir oyunda veya heaven benchmark programında test eder misiniz? Sanki sıcaklık yüzünden ekran kartı hız düşürüyor gibi geldi bana.

Şu kısım yüzünden:
Eki Görüntüle 1535164

Testi yaparken Afterburner açık olsun, tüm ekran kartı değerlerini görelim. Örnek:
Eki Görüntüle 1535166

Tamam hocam eve geçtiğimde deneyeceğğm, değerleri atacağım.

Şu kısım yüzünden:
Eki Görüntüle 1535164

Testi yaparken Afterburner açık olsun, tüm ekran kartı değerlerini görelim. Örnek:
Eki Görüntüle 1535166

Hocam video olmadıktan sonra size ekran görüntüsü atsam nasıl anlayacaksınız, hızını düşürmesini filan.

Son düzenleme:
Tamam hocam eve geçtiğimde deneyeceğğm, değerleri atacağım.

Hocam video olmadıktan sonra size ekran görüntüsü atsam nasıl anlayacaksınız, hızını düşürmesini filan.
Normalde bu kartın çalışması gereken Boost değerleri belli.

Video olsa daha iyi olur. Fakat ekran görüntüsü ile de karşılaştırma yapabiliriz.

1664901341481.png

Normalde bu kartın çalışması gereken Boost değerleri belli.

Video olsa daha iyi olur. Fakat ekran görüntüsü ile de karşılaştırma yapabiliriz.

Eki Görüntüle 1535577
Hocam 2:30 dakikalık bir video çektim, umarım yeterli olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda görülene göre sıkıntı yok gibi. Siz günlük oyun oynarken vs. kendiniz kontrol edersiniz.

Bu videoda görülene göre sıkıntı yok gibi. Siz günlük oyun oynarken vs. kendiniz kontrol edersiniz.
DK 1.30'dan sonra 78 derece ve %75 fan hızına sabitleniyor, çekirdek hızı da 1850-1875 arası git gel yapıyor. Yaptığınız bu test için normal. Uzun süreli kullanımda test ederseniz en sağlıklısı o olacaktır. Bir de GPU-Z ile bellek sıcaklıklarını da kontrol etmeyi unutmayın.

Ben kartımı overclock yapmıştım zamanında 2080 2050 MHz arasında gidip geliyordu gözle görülür 2-3 FPS atrmıştı.

Kartınızda anormal bir durum yok. Çalışması gerektiği gibi çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı