MSI RTX 4070s vs Gainward RTX 4070s

• Konuyu başlatan Oguzd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 196

Oguzd

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Hepsiburada'dan çalıştığım yerin bana verdiği bir hediye çeki var. Kendime bir bilgisayar topladım fakat ekran kartı kısmında biraz daha ucuza kaçabilir miyim diye düşünmeye başladım. Bu arada alacağım ekran kartının satıcısı Hepsiburada olmak zorunda oldugu için diğer mağazalardaki kartlara bakamıyorum. O yüzden seçeneklerim kısıtlı.

Oyun tercihlerim genelde Online MMORPG ve MOBA oluyor. WoW, Knight Online, Rise Online, LoL, DotA vb.

Sizce paradan kaçmayıp 3 fanlı MSI ekran kartını mı alayım yoksa diğer seçeneklere de şans vermeli miyim?

Siz olsanız ne yapardınız.

Seçeneklerim şöyle:
1:
MSI 3 fanlı 4070 Super.
32.7k TL.

https://www.hepsiburada.com/msi-vga...dp-1xhdmi-pm-HBC00005Z8ZJA?magaza=Hepsiburada

2: MSI 2 fanlı 4070 Super.
28.5k TL.

3-: Gainward 4070 Super 3 fanlı.
30k TL.

4-)
Gainward 4070 Super 2 fanlı.
27.4K TL.

Hocam tabii ki uzun vade de kafanızın rahat olmasını istiyorsanız 3 fan MSI tercih edilebilir. Ancak 2 fan Ventus alsanız da performanstan bir şey kaybetmezsiniz. İkisi de sizleri performans açısından tatmin edecektir. Sadece sıcaklık değerleri açısından fark yaşayabilirsiniz.

Oyun tercihlerim genelde Online MMORPG ve MOBA oluyor. WoW, Knight Online, Rise Online, LoL, DotA vb.

MSI 4070 Super çift fanlı olan iyidir, diğer model aradaki 4K fiyat farkına değmez. Bu oyunlar için ekran kartından çok işlemci gücü lazım, ekran kartı bütçesini kısıp çekirdek gücü yüksek işlemci tercih ederdim mesela 7800x3D veya 7950X.

Hocam işlemciyi sağlam tuttum. Ryzen 7 7800x3d aldım. En az 4 sene pc ye upgrade yapmam gibi duruyor. Ekran kartı fanları kafamı karıştırıyor sadece. Ayda yılda bir belki performans bekleyen single player oyun oynarım ya da oynamam. 2 fanlı size de okey gibi duruyor sanırım.
MSI 4070 Super çift fanlı olan iyidir, diğer model aradaki 4K fiyat farkına değmez. Bu oyunlar için ekran kartından çok işlemci gücü lazım, ekran kartı bütçesini kısıp çekirdek gücü yüksek işlemci tercih ederdim mesela 7800x3D veya 7950X.

Ventus alınmaz nedeni kullanılan PCB kalitesi. En çok arızalanan model Ventus.
Peki yukarıda eklediğim linklerdeki gainward markalı ekran kartını mı tercih ederdin ? Yoksa msi mi?

Hocam işlemciyi sağlam tuttum. Ryzen 7 7800x3D aldım. En az 4 sene PC'ye upgrade yapmam gibi duruyor. Ekran kartı fanları kafamı karıştırıyor sadece. Ayda yılda bir belki performans bekleyen Single Player oyun oynarım ya da oynamam. 2 fanlı size de okey gibi duruyor sanırım.

Peki yukarıda eklediğim linklerdeki Gainward markalı ekran kartını mı tercih ederdin? Yoksa MSI mi?

İkisi de birbirinden kötü.

Hocam yardımcı olmuyorsun :) şimdi kötü diye bilgisayar kullanmayıp evde duvara mı bakayım.

En iyi bulmaya çalışıyorum :)

En iyi bulmaya çalışıyorum :)

İste benim talihsizligim burda basliyor. malesef baska secenek bakamiyorum. Sadece hepsiburada da saticisi hepsiburada olan kartlardan satin alabilirim. O yuzden bu iki markada takili kaldim.

Geri
Yukarı