MSI RTX2060 6 GB Ventus GP OC vs INNO3D RTX 2060 Twin X2

emrecan5889

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. MSI RTX2060 6 GB Ventus GP OC ve INNO3D RTX 2060 Twin X2 modelinden birini almayı düşünüyorum.
1660 Ti almayı düşünüyordum ancak dlls2.0'dan dolayı RTX'e yöneldim uzun vade de düşünerek.
7 aydır bekliyorum ama sanırım bu fiyatlar uzun bir süre daha düzelmeyecek.
MSI modeli olan 6800 TL INNO model 6100 TL.
Performans anlamında hangisini tercih etmeliyim? INNO 3D ile ilgili neredeyse doğru düzgün bir test modeli hiç yok. Sadece süper modelinin testi var.İşlemcim ryzen 5 3600 . ram 16 gb 3200 mhz
Teşekkürler.

Son düzenleme:
İnno3d daha mantıklı. Ventus hem soğutma sorunlu. Aradaki farkı vermemek daha iyi.

Bu arada benim tavsiyem bu:

Site güvenilir ve Dual Evo modeli.

Bu 4600 liraydı 2-3 saat önce arada bir bakarsan iyi fiyatlara alırsın. Inno3d ışıklı ise güzel durmuyor bu arada.
Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6GB V2 Ekran Kartı : Amazon.com.tr: Bilgisayar bir de bu var.
Evet takip ediyorum onu çok acayip fiyat değiştiriyorlar.Bir 5000. oluyor 2 saat sonra 8.000 bin oluyor ve stoğa gireceği tarih de ileri bir tarih yazdığı için güvenemedim.Bir de gigabyte hakkında ne zaman araştırma yapsam ısınma sorunu yorumlarından dolayı uzaklaştım aslında şu an en uygunu da gigabyte.Aslında rgb benim için hiç önemli değil.Stabil bir oc ile ısınma sorunu yaşamasam kafi.

Türkiye'deki sitelerden daha az güvenilir değil. OC işi için bir şey diyemem şans işi o halihazırda kullandığım kart OC'ye olumlu tepki vermiyor.
Hangi modeli kullanıyorsunuz? Şu an kafama en yatan seçenek bir çok test videosu izleyip hakkında bilgi sahibi olduğum kart msi ventus oc modeli. Youtube da technopat incelemesi de vardı hatta dereceler ve hız gayet hoşuma gitti.Ama tabiki yinede bu fiyatlara almanın verdiği o kazıklanma hissini bile bile yaşamak biraz darlıyor insanı

Şu an GTX 970 kullanıyorum. Bahsettiğim konu bunun üzerine. Ama ben bile kartı satmadan alsam mı düşüncesini zor attım kafamdan bu fiyatları görünce. 3k olacağını sanmıyorum ama beklentiniz o yöndeyse. Ytd :)

ASUS DUAL GeForce RTX 2060 EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR Bu modeli alıp ventus a 900 lira fazladan vermek istemiyorum.
Oc yapmaya müsait bir kartmıdır ve ısınma sorunu varmıdır.
Kullanan arkadaşlar var ise deneyimlerini paylaşır ise sevinirim
Dual Evo olduğu için eski Dual a göre daha iyi. OC performansı bekleme pek. Rog, Gaming X gibi üst seviye seriler dışında OC pek müsait olmuyor. Ventus zaten soğutma olarak kötü. Ventus almak yerine 300 TL ekleyip Dual Evo faha mantıklı olur. Yani Ventus tavsiye etmem.

Geri
Yukarı