MSI RX 460 4GB OC Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası

elessarrr

Decapat
Kartı abim kullanıyordu hiçbir sorun yaşamıyordu sorunsuz kullanıyordu. Yeni kart aldı ve bende onun kartını aldım yani RX 460 4 GB OC versiyonlu olanı herhangi bir oyunda oynarken 5 dakika içerisinde ekran gidip görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu hatası alıyordum. Biraz bakındım ve OC'den olabilir dediler fakat abimde hiç ellemeden OC'li şekilde sorunsuz kullanıyordu.

1572088181751.png

Şu an ayarlar böyle fakat böylede hafif böyle kasmış gibi gözüküyor bazı pozisyonlarda oyunlarda.

1572088244945.png

Normali ekran hatası verirken böyleydi ayarlar.

Denediğim çözümler DDU ile tamamen kaldırıp tekrardan kurmak oldu. Eski ekran kartımı da DDU ile silmiştim buna geçerken tekrar DDU ile silip kurdum. Sonuç aynı. Power tamı tamına 12V kanalından 345 Watt veriyor
Sistemim: Xeon E5450 4 GB DDR2 800 MHz RAM 450 Watt Power MSI G41M-P33 COMBO Anakart.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardım edebilecek birisi var mı acaba?

Kardeşim dediğim gibi durum normal. Ama çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan menüden dediğim ayarları yaparsan belki faydası olur ben de emin değilim.

• GUI Önyüklemesi Yok
  • PCI kilidi açık
  • Zaman Aşımı 30 Saniye
  • Çekirdek Sayısı 4
Bunları yapmanız belki faydalı olur. Ama dediğim gibi çok zor. Sistem uyumsuz. Olmaz yani. Zor...

Windows 10 temiz kurulum yapıp tekrar deneyebilirsin.
4 GB ram var ve performans düşüklüğü yaşadım biraz win 10 da arkadaş PCI expressten dolayı olduğunu öne sürdü sizce olma olasılığı var mı ondan? Overclocklu geliyor ekran kartı dusurunce overclocku en düşüğe duzeliyor bu hata.

4 GB ram var ve performans düşüklüğü yaşadım biraz win 10 da arkadaş PCI expressten dolayı olduğunu öne sürdü sizce olma olasılığı var mı ondan? Overclocklu geliyor ekran kartı dusurunce overclocku en düşüğe duzeliyor bu hata.

Dediğiniz olay PCI yüzünden oluyor. Siz ekran kartını PCI-E sürümünüzün desteklediği hıza çekince sorun ortadan kalkıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı