MSI RX 470 4 GB Gaming X Fan Dönmeme Sorunu

teomanizmir

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım için bir adet ikinci el RX 470 aldık. (Afterburner %100 fan hızında bile hareket yok, AMD ekranındaki fan ayarlarında.)

Sıcaklık herhangi bir işlem yapmadığım anda bile 45-50 derece Minimum. Normalde boşta iken fanlar zaten çalışmıyor fakat kart sıcaklığı 29-30 arası oluyor diye biliyorum RX470 tarzı kartlarda. Bu fan döneme olayı sıcaklığın artmasına sebep olur mu boşta iken de?

Bir saniye bile dönmüyor. Fakat ışıklar yanıyor panel üzerindeki. Daha önceden bu tarz bir şeye denk gelen var mı veya duyan, bilen? Çok mutlu olurum 🙏🏻

Son düzenleme:
Kartın üzerine takılı olan fan pinlerini kontrol edin. Ayrıca üst kapak içerisinde fanların bağlı olduğu bir pin sistemi de var onu da kontrol ederek tekrar deneyin.

Hocam iki tane fanlar için dört pinli , bir tane de sanıyorum aydınlatma için iki pin var hepsi takılı. Yabancı forumlarda bios ile çözen olmuş ama anlamadım ben pek

Olmuyor hocam oyuna girene kadar bi eziyet zaten sıcaklık yüksek olduğu için çok fazla delay oluyor. umarım fanlardandır . Eğer öyleyse en kötü güçlü bir kasa fanı takarız 😅

2. el AMD kart alırken ( özellikle de RX 470-480 ve RX 570-580 ) çok dikkatli olup güzelce test edip, kozmetik açıdan kartın PCB'sini detaylıca incelemek lazım. Mining yapılmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı