MSİ RX 470 GAMİNG X ısınma sorunu

GökhanKABİL

Kilopat
Daha fazla  
2 yıldır bu ekran kartını kullanmaktayım. Son 1 aydır PUBG'ye giriyorum girer girmez oyun kapanıyor. Yani 5 saniye falan dayanıyor, ekran kartı direkt 85-90-95 dereceye çıkıyor ve kapanıyor. Noldu da böyle olmaya başladı anlamadım. Geçen macun sürdüm ekran kartına 1 hafta düzeldi sonra tekrar aynı sorun. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Not: Oyuna girmeden kapanıyor menüdeyken.

Belki macun kaliteli değildir. Bence ekran kartını sökün macunu alana kadar kullanmayın. linkteki macunu alıp tekrar deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ömrü tükenmiş görünüyor. Sen ne yaparsan yap düzeleceğini sanmıyorum bu konsollardaki GPU hatalarına benziyor.
Sen ne saçmalıyorsun ya :D
2 yıldır bu ekran kartını kullanmaktayım. Son 1 aydır PUBG'ye giriyorum girer girmez oyun kapanıyor. Yani 5 saniye falan dayanıyor, ekran kartı direkt 85-90-95 dereceye çıkıyor ve kapanıyor. Noldu da böyle olmaya başladı anlamadım. Geçen macun sürdüm ekran kartına 1 hafta düzeldi sonra tekrar aynı sorun. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Not: Oyuna girmeden kapanıyor menüdeyken.
Aynı sorunu 3 hafta önce yaşadım macun değişimi ve kasa temizliği sonrası ısı 70-72 seviyelerine düştü. 3 Yıldır RX 470 Kullanıyorum ve pubg tarzı yük bindircek oyunlar oynuyorum. Büyük ihtimal macunu çok sürdün yada kalitesiz bi macun kullandın kaliteli macun kullan eğer yaşadığın yer çok sıcak bi yer ise kasanın bi kapağını da açabilirsin.

Aynı sorunu 3 hafta önce yaşadım macun değişimi ve kasa temizliği sonrası ısı 70-72 seviyelerine düştü. 3 Yıldır RX 470 Kullanıyorum ve pubg tarzı yük bindircek oyunlar oynuyorum. Büyük ihtimal macunu çok sürdün yada kalitesiz bi macun kullandın kaliteli macun kullan eğer yaşadığın yer çok sıcak bi yer ise kasanın bi kapağını da açabilirsin.
Kasanın kapağı zaten açık bizim bi tane tanıdık var o sürdü macun kaliteli dedi. Sürdük önce dedigin gibi 70 72 seviyelerinde geziyordu ancak şimdi tekrar aynı şey oldu ama o macunu alıp deneyecegim.

Yukarıda undead55'in önerdigi macun nasıl bi macun sizce pek bi bilgim yok ?
Ömrü tükenmiş görünüyor. Sen ne yaparsan yap düzeleceğini sanmıyorum bu konsollardaki GPU hatalarına benziyor.
Ömrü tükenmiş derken ? Daha 2 yıl oldu ve twinfrozr felan yazıyor kapağında soğutma da oldukca iyi olması lazım 90 derece gibi bi sıcaklıga oyuna girer girmez cıkması anormal degilmi ?

Ben o macunu Intel stok fan ile kullanıyorum %100 yükte 60 derece max, boşta 29-31 derece arası geziyor.
Anladım attıgınız siteye yazdım 10 gün içinde gelir dedi.

Attıgım macun nasıl sizce o da kafama yattı ?

Benim attığım macun 8,5 W/m.k Değerinde, Sizin attığınız 8 W/m.k değerinde, ayrica benim attığım 2 kat daha ucuz ve ömrü de çok uzun, 8 yıl dayanıklılığı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı