MSI RX 480 8 GB FPS düşmeleri

burki4723

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, MSI RX 480 8 GB ekran kartım var, GPU hızı 1303 normalde otomatik olarak fakat GPU hızı 1303'deyken oyunda droplar yaşıyorum takılmalar oluyor aralıksız. Ama GPU hızını 1150'ye düşürünce bu takılmalar geçiyor, acaba sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ssini atabilir misiniz?
Adsız.png
birde birşey farkettim gpu clock durmadan yükselip iniyor
MSI Afterburner ssini atabilir misiniz?

Hocam Power limiti 2 yapıp FurMark'a sokar mısınız? O da olmaz ise Memory clocku 20 arttırın, MHz'yi 1300'e sabitleyin.
hiç biri olmadı reis pcyi kapatıp açıyorum durmadan
Hocam Power limiti 2 yapıp FurMark'a sokar mısınız? O da olmaz ise Memory clocku 20 arttırın, MHz'yi 1300'e sabitleyin.
anca power limiti -50 çektim öyle oldu

Hiçbiri olmadı reis PC'yi kapatıp açıyorum durmadan.

Anca Power limiti -50 çektim öyle oldu.

AMD Radeon Software'den performans ayarlanıyor kısmından her şeyi sıfırlayın. O da olmaz ise DDU ile driverları kaldırıp WHQL ( test edilmiş ) sürümü kurun.

PSU modeliniz nedir bu arada?

Corsair Carbide serisi CHAMP/SPEC-02 80Plus 600W​

Hocam büyük ihtimal Memory clocktan kaynaklanıyor. 50 arttırın FurMark'a sokun, olmaz ise 100 arttırın. Power limiti de +2'de tutun. Bütün bunlar sonuç vermez ise DDU ile driverları kaldırıp yeniden kurmanız gerekli.

Hocam büyük ihtimal Memory clocktan kaynaklanıyor. 50 arttırın FurMark'a sokun, olmaz ise 100 arttırın. Power limiti de +2'de tutun. Bütün bunlar sonuç vermez ise DDU ile driverları kaldırıp yeniden kurmanız gerekli.
Reis hepsini yaptım nafile birde monitörden görüntü gidiyor dedim ya amd driverden bildirimlerde şöyle şey yazıyor radeon wattman ayarları geri yüklendi nedir bu ?

Reis hepsini yaptım nafile bir de monitörden görüntü gidiyor dedim ya AMD driverden bildirimlerde şöyle şey yazıyor Radeon WattMan ayarları geri yüklendi nedir bu?

Hocam WattMan hatası alıyorsunuz, başta deseydiniz ya. GPU frekansını 50-100MHz düşürüp, Power limiti 1 veya 2 yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı