MSI RX 480 8G Sistem Toplama

Asus çok uçuk fiyatlara satılıyor. Mesela 1200 TL'lik 1060'ı 1500'e, 500 TL'lik ekran kartını 800 TL'ye satılıyor. Tavsiyem MSI ve Sapphire.

2 gün önce Sinerji'de vardı ancak hemen tükendi.

PC'de sorun vardı anca düzelttim. Kanıta gelirsek öncelikle MSI ve Asus genellikle kullandıkları kondansitörlere dayanıklı kondansitör diyor ama tam değeri belirtmiyor. İçi açılınca 12k kondansitörler çıkıyor. Sapphire'de ise 16k var ve bunu açık açık yazıyor. Eski soğutmalardan örnek verirsek karşı komşumun MSI R9 280X'i normal fan hızında, %100 yükte 85 dereceye kadar çıkıyor ama Sapphire R9 280X Tri-X normal fan hızında ve %100 yükte 70 dereceyi geçimiyordu ama o zamanlarda çoğu kişi msı öneriyordu Sapphire yerine. Nitro konusuna gelecek olursak Asus ve MSI 400 serisinde çift bilyalı fan yatağına geçti demi ancak Sapphire 300 serisinde çıkardığı ilk nitrolarla bu fan yatağına geçti. Sonra bakırların nikel kaplanmasının elbet faydası var ancak aman aman çok değil olmasa da olur. Bu konuyu baştan sona okumanı tavsiye ederim iki tarafıda savunanlar geyet iyi bi şekilde konuşmuşlar ben sonuna kadar okudum oku sende anlayacaksın. Diyorlar ki bu sizin yazdıklarınız hep eski kartlarla karşılaştırma ama hatırlamıyorlar o kartların zamanında da Sapphire kötüleniyordu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı