MSI RX 480 Fanlarının Çok Ses Çıkartması Sorunu

Mert4eveRLIVE

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen haftalarda RX 480'li yeni bir sistem toplamıştım. GPU-Z programında GTA 5'i oynarken fan çalışma hızının en fazla %40-50 arası olduğunu görüyordum. Ekran kartı sıcaklığı ise 63-65 arası gidiyordu bu dediğim değerler normal oynarken aldığım değerlerdi. Fakat ilerleyen dakikalarda sanki fanlar biraz daha ses çıkartmaya başladı ekran kartı zorlanıyor gibi hissettim. GPU-Z programını açıp tekrar oyuna girdim biraz oynadım bu sefer fanlar hiç duymadığım sesler çıkarmaya başladı hemen oyunu küçültüp GPU-Z'den ekran kartı sıcaklığının 78 derece fan hızının ise %90 çalıştığını gördüm ilk anda. Sonra hemen sıcaklık değeri 50'lere düştü fanlarda neredeyse full devir çalıştığı için ekran kartı ısısı da hemen 33 dereceye kadar düştü. Sistemi topladığım günden beri ekran kartının hiç bu kadar zorlandığını ve ses çıkardığını görmedim sanki %90 hızda çalışırken o ses yüzünden fanların zorlandığını düşündüm sizce normal midir? Daha önce böyle büyük bir ekran kartı kullanmadım haliyle ne tür sesler çıkardığını da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı