MSI RX 480 Ekran kartında tiz ses sorunu

Nightswt

Kilopat
Arkadaşlar kartım MSI RX480. Oyunlara girdiğimde ekran kartından az da olsa tiz bir ses gelmekte. Coil Whine olabilir mi diye şüphelendim. Vatana gittiğimde çalışan arkadaş da tam olarak karar veremedi. İnternetten baktığım videolar kadar değil. Az da olsa ses olması normal mi? Buradan video da yükleyemiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır rahatsız etmiyor. Ben de şimdi ne yapacağımı şaşırdım. İnanması güç ama bu benim 4.kartım. 3 farklı kart sorunluydu değişim yaptım. Daha fazla kişi yazsa daha iyi olurdu. İkna olmaya çok ihtiyacım var.
İnat edip sürekli kart değiştiren sen miydin? :D

@orcun06 Uğraşma istersen yeterince uğraştın zaten sorun teşkil etmiyor. Bende merak ettim ve dizüstü bilgisayarımın ekran kartını tam güçte çalıştırdım. Kulağımı bilgisayara dayadım ve çok hafif tiz bir ses duydum. Boştayken yine aynısını yaptım herhangi bir ses duymadım.

@orcun06 Uğraşma istersen yeterince uğraştın zaten sorun teşkil etmiyor. Bende merak ettim ve dizüstü bilgisayarımın ekran kartını tam güçte çalıştırdım. Kulağımı bilgisayara dayadım ve çok hafif tiz bir ses duydum. Boştayken yine aynısını yaptım herhangi bir ses duymadım.
Bendede Asus Strix RX480 var yani kart geldi elime fakat diğer bileşenleri bekliyorum. Kartı montajdan ayrı göndermelerini istemiştim. Bende huylu biriyim senin gibi buluttan nem kaparım. RX480 lerde CW problemi az diye biliyorum. Asus da hiç denk gelmedim diye kendimi teselli ediyorum. Fakat bende çok korkuyorum herhangi bir terslik olmasından. Videolarda çok ses çıkartan CW problemleri car bunlar kabul edilemez. Ama senin belirttiğin tiz sesli CW problemleride bence var. Söylediğin gibi kapağı açıp kulağı dayayınca duyuluyor. Bence bir cihazın çalışma sesidir diyerek kabul edebilirsin hele bunca şey yaşadıktan sonra. Ama arkadaşlar diyorsaki ileride bir probleme yol açar yada performansa etkisi olur o zaman gönder gitsin derim.

Bende de msi rx470 var. Onda da oyunlarda ve internette aşağı kaydirirken felan çok cılız tiz bir ses geliyor. Duymak için ortamın baya sessiz olması lazım. Kafaya takılacak bisey değil bu zamanda her kartta var maalesef.

ZTE Blade Vec 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı