MSI RX 480 Sistem Toplama

2x Rx 480 mi yoksa Gtx 1070 mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    11

Fingolfin_

Hectopat
Daha fazla  
sadasfsad.png

1. Ekran kartı olarak 2x RX 480 almayı düşünüyordum ama arkadaşım şimdilik 1 1070 al daha sonra bi tane daha alırsın dedi o konuda kararsızım.

2. RAM konusunda 3600 MHz CL 16 mı yoksa 3000 MHz Cl 15 RAM'ler hangisi oyun için daha iyi? (Fiyat sorun değil.)

Not: Oyuncu kasası olacak FPS arttırmak için daha farklı önerileriniz varsa yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
En fazla 10 000.

2 Mart'ta Ryzen serisi Sinerji'de stoklara geliyor. Az sabır. Bide o SSD fazla olmuş.
Ryzen biraz pahalıya geliyor. Bir de SSD'yi bilerek öyle seçtim, uzun süreli kullanım için.

1070 daha iyi olur. Tabi 1070'e yakışan bir monitör için de bütçenizi arttırmanız gerek sanırım. Ya da buradaki inanılmaz arkadaşlar bir şekilde hallederler sizin için. :)
Tek 1070, 2x RX 480'i geçmiyor yalnız FPS olarak. Yani ben oyuncuyum, benim için sadece FPS önemli.

2x RX 480 alırsanız 144 hz freesync bir monitör almanızı öneririm.
Eğer daha sonra bir gtx 1070 daha ekleyebilirim diyorsanız 1070 alabilirsiniz. 1070 alırsanız da bütçeniz yeterse g sync bir monitör alabilirsiniz.

en fazla 10 000

ryzen biraz pahalıya geliyo bide ssd yi bilerek öyle seçtim uzun süreli kullanım için

tek 1070 2x rx 480 i geçemiyo yalnız fps olarak yani ben oyuncuyum benim için sadece fps önemli

Bilgisayarın ömrünün uzun olması için dedim ben. Nasıl yani ? Şöyle ki; Tek bir GTX 1070 sizi uzun bir süre oyunlarda üzmez. Performans düşmeye başlayınca yeni oyunlarda sizi yüzüstü bırakacağını düşündüğünüzde ( ki bir kaç sene sürer ) bir GTX 1070 daha takarsınız. Şimdiki zamana göre değilde geleceğe göre hareket etmenizi öneririm. Tabi bütçenize göre hareket etmeniz en önemlisi ben sadece söylüyorum. :)

Bilgisayarın ömrünün uzun olması için dedim ben. Nasıl yani ? Şöyle ki; Tek bir GTX 1070 sizi uzun bir süre oyunlarda üzmez. Performans düşmeye başlayınca yeni oyunlarda sizi yüzüstü bırakacağını düşündüğünüzde ( ki bir kaç sene sürer ) bir GTX 1070 daha takarsınız. Şimdiki zamana göre değilde geleceğe göre hareket etmenizi öneririm. Tabi bütçenize göre hareket etmeniz en önemlisi ben sadece söylüyorum. :)
Çift RX 480 yakın zamanda işe yaramaz olur diyorsunuz yani?

Eğer RX 480 CF performans vermemeye başladığında 4-WAY var mı bilmiyorum ve varsa da gereksiz olur. Gelecekte takarsınız bir GTX 1070 daha. Sistem uçar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı