MSI RX 480 vs MSI GTX 1060

Freesync full hd 144 hz monitör almıştım, 1060'ı takdir etmeme rağmen rx 480 almak mantıklı değil mi şimdi benim açımdan ?
Bende freesync almadım ama şuan RX 480 bekliyorum senin kesinklikle RX 480 alman daha mantıklı hem 1060 ile arasında 200 TL fark var Msi modeliyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
kardeş sende şunu anlamıyorsun galiba isterse monitör 50 hz olsun msaa açtıktan sonra 60 fps nin altına indirebiliyorsun yani oyunu gözün gorebilecegi şekilde fps kaybı olmadan oynabiliyorsun oyunu yine inmesse vsr ile 1440p yaparsın %100 iner milleti gelip yanlış bilgilendirme burada gtx 1060 ile rx 470 özel soğutmalı modelinin arasında 15-20 fps var sen özel ayarlar felan açılarakda 60 fps nin altına indirilir bir kayıp olmaz sen merak etme gtx 1070 alanlar bile 1080p 60hz monitor aliyorlar dsr ile 2k da oynadiklari için fps kayıpları olmuyor lütfen her konuya gelip de böyle saçma mesajlar atmayın

Kendinden 11 yaş büyük birine kardeş demen biraz garip olmuş. Dediklerini biz de biliyoruz ve aynı şeyleri 470 modeli ile de yapabilirsin. Ayrıca 15-20 fps fark var demişsin, ben daha çok olacağını düşünüyorum. Buna rağmen o fps farkı arada ki 500-600 lira farka değer mi? Ben kendi kurduğum sistemlere ve yaşadıklarıma göre öneri de bulunuyorum. GTX 1070-1080 alanlar seneye 1000 lira zarara satarlar. Benim konuştuğum kart ile senin dediklerin çok saçma fiyat bazında zaten. Ayrıca konu sahibi kart seçimini yaptıktan sonra böyle bir mesaj ile gelmen komik olmuş.

Yaptığın yorum saçmalıktan ibaret. 2 yıl sonraki oyunları ultrada oynamak için alınır GTX 1060.
Çok sığ düşünüyorsun.

2 yıl sonra nereden biliyorsun oyunları ultra da açabileceğini? Şuan da ki oyunları zaten 2 yıl sonra diye düşünüyorsan sorun yok. Her yıl yeni kartlar piyasaya çıkıyor. Ben en azından 2. el için zararın en az da olması için o yorumda bulundum. R9 380-380x ve GTX 970 ikinci el fiyatları zaten belli. Ayrıca konu sahibi eski oyunları düşündüğünü belirtmiş, 2 yıl sonra açması ile ne alaka? Boşa masraf olmaması açısından yapılan yorum sığ ve saçma oluyor. Allah akıl fikir versin.

Msi Rx 480 Gaming X 8G 8GB 256 Bit DX 12'yi biraz daha bekleyin ve alın. Zaten 3-4 güne Vatana düşecektir. Şu anda GTX 1060 (Dx 11) GTA 5'te önde olabilir. Ama bunun GTA 6'sı Witcher 4'ü Fall Out 5 i de var ve bu oyunlar Dx 12 ve Vulkan Apisiyle çıkacaklar ve bu durumda Rx 480 hayli fark atacaktır. 200 TL ucuz olması, Freesync monitörlerin G Sync'lara göre daha ucuz olması da cabası. Şahsi fikrim kesinlikle RX 480 alınmalı.

Kendinden 11 yaş büyük birine kardeş demen biraz garip olmuş. Dediklerini biz de biliyoruz ve aynı şeyleri 470 modeli ile de yapabilirsin. Ayrıca 15-20 fps fark var demişsin, ben daha çok olacağını düşünüyorum. Buna rağmen o fps farkı arada ki 500-600 lira farka değer mi? Ben kendi kurduğum sistemlere ve yaşadıklarıma göre öneri de bulunuyorum. GTX 1070-1080 alanlar seneye 1000 lira zarara satarlar. Benim konuştuğum kart ile senin dediklerin çok saçma fiyat bazında zaten. Ayrıca konu sahibi kart seçimini yaptıktan sonra böyle bir mesaj ile gelmen komik olmuş.

2 yıl sonra nereden biliyorsun oyunları ultra da açabileceğini? Şuan da ki oyunları zaten 2 yıl sonra diye düşünüyorsan sorun yok. Her yıl yeni kartlar piyasaya çıkıyor. Ben en azından 2. el için zararın en az da olması için o yorumda bulundum. R9 380-380x ve GTX 970 ikinci el fiyatları zaten belli. Ayrıca konu sahibi eski oyunları düşündüğünü belirtmiş, 2 yıl sonra açması ile ne alaka? Boşa masraf olmaması açısından yapılan yorum sığ ve saçma oluyor. Allah akıl fikir versin.
Konu sahibinin ne aldığı ilgilendirmez istediğini alsın etsin sadece senin attığın mesajda 60 Hz monitörde FPS'lerin boşa gideceğini söylemişsin MSAA ile 1080p de 45 FPS'de oynayabilirsin. Yani FPS'lerin boşa gitmiyor veya MSAA açma DSR teknolojisi ile 1080p monitörde 1440p oynayabilirsin. Böyle de FPS'yi 60'ın altına düşürebilirsin yaptığın yorumdaki isterse 3000fps olsun monitörde göremedikten sonra iki kartta gereksiz mesajın saçma olmuş bunu belirtiyorum 1070 alıp 60 hz monitör kullanıp FPS'leri de DSR ile boşa gitmeyen bir ton kişi bulurum. Sana yaş 27 ama bilgi ve mantık yok demek ki senin de 60 Hz'lik monitörde fps lerin boşa gidecek demen komik olmuş :D Örneğin Technopat'ın GTX 1060 GTA 5 incelemesine bi göz at ultra 75 fps alıyor MSAA 4'e getir. Oyun ayarlarında hop FPS 60'a düştü FPS'ler boşa gitmez merak etme ya sen yanlış anlamışsın şu Hz olayını yada bizi koparıyorsun.

konu sahibinin ne aldığı ilgilendirmez istediğini alsın etsin sadece senin attığın mesajda 60hz monitörde fpslerin boşa gideceğini söylemişsin msaa ile 1080p de 45fps de oynayabilirsin yani fpslerin boşa gitmiyor veya msaa açma dsr teknolojisi ile 1080p monitörde 1440p oynayabilirsin böylede fps'yi 60'ın altına düşürebilirsin yaptığın yorumdaki isterse 3000fps olsun monitörde göremedikten sonra iki kartta gereksiz mesajın saçma olmuş bunu belirtiyorum 1070 alıp 60 hz monitör kullanıp fpsleride dsr ile boşa gitmeyen bir ton kişi bulurum sana yaş 27 ama bilgi ve mantık yok demek ki her şey yaşta bitmiyor senin de 60 hz lik monitörde fps lerin boşa gidecek demen komik olmuş :D örneğin technopatın gtx 1060 gta 5 incelemesine bi göz at ultra 75 fps alıyor msaa'yı 4'e getir oyun ayarlarında hop fps 60'a düştü fps'ler boşa gitmez merak etme ya sen yanlış anlamışsın şu hz olayını yada bizi koparıyorsun

Daha sivilcelerin patlamamış herhalde konuşma tavrın yerlerde. Ayrıca yaşla bitmeme olayı ne alaka? Senden 11 yaş büyük insana kardeş diyebilecek kadar karaktersiz bir insansın! Mesajımın başında yazılanı algıla önce başarabilirsen! ''1080p ile 60hz monitör kullanan arkadaşlar için söylüyorum''. Önerdiğim kart bu monitör sahiplerine yetebileceği için gereksiz masraf yapmamaları adına yaptığım yorum ama senin algı kapasiten düşük olduğu için gereksiz saçmalıyorsun. Dsr diyorsun ama görüntü bulanıklaşması ve bir ton sorun da ben senin için bulabilirim. Neyse muhattap olmaya değecek insan değilsin uzatmaya gerek yok.

Son düzenleme:
AMD Vulkan savunanlar hayatının sonuna kadar Doom mu oynayacaklar? Nvidia DX12 için hala bir adım atmadı. Nvidia adım atsın ona göre savunmaya başlayın sizin yüzünüzden bilgisiz arkadaşlar AMD daha iyi diye geziyor. GeForce'un bir güncellemesine bakar herşey. Bekleyip zamanla görücez. Şimdiden birşey demek yanlış olur ki daha özel tasarım ürünler Türkiye'de çıkmadı bile.

AMD Vulkan savunanlar hayatının sonuna kadar Doom mu oynayacaklar? Nvidia DX12 için hala bir adım atmadı. Nvidia adım atsın ona göre savunmaya başlayın sizin yüzünüzden bilgisiz arkadaşlar AMD daha iyi diye geziyor. GeForce'un bir güncellemesine bakar herşey. Bekleyip zamanla görücez. Şimdiden birşey demek yanlış olur ki daha özel tasarım ürünler Türkiye'de çıkmadı bile.

Hayır bu yıl Dx11 oyunları hightda oynayacağız (Ndivia optimizasyonlu oyunlar için) ve önümüzdeki senelerde çıkacak olan Gta 6 , Witcher 4 , Fall Out 5 gibi oyunları Vulkan apisiyle 30 40 fps fazla oynayacağız. Vulkan önemli ve geleceği olan bir yatırım ve bu açıklandı. Çoğu yapımcı bu devrimsel yazılımı ilerki oyunlarda kullanacağını belirtti. Üstüne üstlük Vulkan'a destek ve sponsor olan markalar büyük markalar. Yani bu Ndivia yı ciddi anlamda kasıp kavuracak bir teknoloji. Ayrıcı Dx12 kolay iş değil, AMD bu iki konuda her zaman önde olacaktır çünkü AMD ye tam destek verdi ve Ndivia öyle bir güncellemeyle...O işleri geçeceksin. Ki bak not alın Ekimde Rx 490x Gtx 1080 i Vulkan ile kasıp kavuracak bak geçecek demiyorum parçalayacak. Klasaik Ndivia fanboyları. Güldürdün :neşeli:

Hayır bu yıl Dx11 oyunları hightda oynayacağız (Ndivia optimizasyonlu oyunlar için) ve önümüzdeki senelerde çıkacak olan Gta 6 , Witcher 4 , Fall Out 5 gibi oyunları Vulkan apisiyle 30 40 fps fazla oynayacağız. Vulkan önemli ve geleceği olan bir yatırım ve bu açıklandı. Çoğu yapımcı bu devrimsel yazılımı ilerki oyunlarda kullanacağını belirtti. Üstüne üstlük Vulkan'a destek ve sponsor olan markalar büyük markalar. Yani bu Ndivia yı ciddi anlamda kasıp kavuracak bir teknoloji. Ayrıcı Dx12 kolay iş değil, AMD bu iki konuda her zaman önde olacaktır çünkü AMD ye tam destek verdi ve Ndivia öyle bir güncellemeyle...O işleri geçeceksin. Ki bak not alın Ekimde Rx 490x Gtx 1080 i Vulkan ile kasıp kavuracak bak geçecek demiyorum parçalayacak. Klasaik Ndivia fanboyları. Güldürdün :neşeli:

Nvidia fanboyu olsaydım direk Nvidia'yı savunurdum. Keşke burda olup olmadık yerlerde "Nvidia fanboyları" diyerek dalga geçeceğinize okumanıza önem verseniz. Ben orada "Bekleyip zamanla görücez" dedim. Türkiye'ye daha özel tasarım gelmemişken yabancıların yaptığı testlere göre, sanki şirketin CEO'su gibiymiş kendinden emin savunuyorsun. Kanıt istesek, adını bile ilk defa duyduğum 100-200k abonesi olan birini atacaksın. Hem nerden biliyorsun Nvidia'nın çalışmadığını ? RX480 duyurulduğun da GTX1060 ortada yoktu, ama şu anda satılıyor. Nvidia küçük bir firma değil. Resmi bir açıklama gelmeden bir şey konuşabiliyorsan hatta "parçalayacak" gibi ifadeler kullanıyorsan ben Nvidia fanı değil sen AMD fanısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı