MSI GTX 970 vs MSI GTX 1060 3G vs MSI RX 480 8G

sfasdasg

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ekran kartı olmadan bir sistem satın aldım yaklaşık 1 ay önce. O zamanlar bütçem olmadığı için ekran kartını sonradan almaya karar vermiştim. Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: Intel i3 6100 Skylake 3.7 GHz
  • RAM: Kinston HyperX Fury DDR4 2133 MHz 16 GB
  • Anakart: MSI B150M Bazooka
  • 1 TB HDD 240 GB SSD
  • Kasa: Zalman R1 600W
Bu hafta içi ekran kartı satın alacağım ama önümde 3 farklı seçenek var. Ve benim aklım çok fena halde karışık, bilmem DX12, Vulkan gibi konular, darboğaz konuları gibi.
  • MSI GTX 970
  • MSI GTX 1060 3G
  • MSI RX 480 8G
Bu 3 seçenekten hangisini almalıyım? Önümüzdeki 4-5 yıl boyunca sorunsuz olarak hangi kart beni ultra-high ayarlarda sorunsuz bir şekilde destekler?

İşlemcimi Intel i5 6500 ile değiştirmeyi planlıyorum önümüzdeki yıl içerisinde. Şimdiden teşekkür ederim. Kusura bakmayın bu konulara yabancıyım ve gerçekten hangisini neden almalıyım bunu bilmiyorum. Destek verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1060 3 GB modelinde gpu'da kırpılmış. Yani normal GTX 1060 6 GB'ye göre daha az performans veriyor. GTX 1060 6 GB al alacaksan.

Bir de işlemcin çok güçlü değil i5 6402p veya i5 6400 almalısın.

RX 480 bence şuan 1060'a göre alınmamalı çünkü kartın stok tasarımı çok kötü ısınıyor kart. Özel soğutmalı modelleri çıkınca RX 480 alınabilir.

RX 480 bence şuan 1060'a göre alınmamalı çünkü kartın stok tasarımı çok kötü ısınıyor kart. Özel soğutmalı modelleri çıkınca RX 480 alınabilir.
Kartın özel soğutmalı modelleri geldi bile hatta stokları geldiği anda bitiyor.

Aynı fikirdeyim zaten MSI RX480 bekliyorum ama DVI çıkışı olmazsa kartta mecburen RX480 almayacağım çünkü monitör DVI çıkışlı
Dönüştürücü alabilirsin çok zor bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı