MSI RX 5500XT çalışmıyor

gececiyimlanben

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Ekran kartı modelim RX 5500XT MSI. Ekran kartım arızalandığı için tamire göndermiştim. Testleri tamamlayıp tamir ettiklerini söylediler. Ekran kartını ilk taktığımda görüntü geldi ve bilgisayar açıldı fakat 30 saniye sonra kapandı ve bilgisayarı tekrar açtığımda ekran kartı fanları dönmedi. Görüntü alamadım. Her tekrardan açtığımda ekran kartı yine çalışmadı. 3, 4 saat sonra ise tekrar çalıştırdığımda BIOS ekranına girebildim ve ayarları sıfırlayıp tekrar BIOS ekranında bıraktım. 2 saat boyunca ekran kartı çalışmaya devam etti. Fakat ne zaman bilgisayarı yeniden başlatsam ekran kartı çalışmıyor. Nadiren çalıştırdığım zaman dilimlerinde açılıyor ve 30 saniye sonra tekrar kapanıyor. Her şeyi denedim. RAM'leri çıkarıp slot değiştirdim. BIOS pilini çıkarıp bekledim. BIOS sıfırladım. HDD'yi değiştirdim. SATA kablosunu değiştirdim ama soruna çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende 15 gün önce rx 5500 xt 8gb ekran kartlı sistem aldım pazartesi geri göndercem nekadar performanslı olsada bu sorundan dolayı alınmaz AMD pişmanlıktır.

Geri
Yukarı