MSI RX 5500XT yükte kapanıyor

dogukankrmn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 2 hafta sinerjiden aldığım MSI RX 5500XT erkan kartım youtube’da gezinirken sistemi kapattı ve görüntüyü kesti.
Daha sonrasında format atıp görüntü aldım fakat sürücü kurulumu yaparken tekrar görüntüyü kesip sistemi kilitledi. Sistem açılırken anakart logosunda takılıyor ve klavye mouse ışıkları sönüyor. Bir çözüm bulamadım sorunu yaşayanlar yardım edebilir mi acaba? Eski kartımı taktığımda sistem sorunsuz çalışıyor. Şu an hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.

Sistem:
Gigabyte B450M S2H.
MSI RX 5500XT Gaming X 8 GB.
Ryzen 5 2600X.
2x8 Corsair Vengeance RAM.
Corsair cx 600W +80 Bronze

MSI Gaming X modeli yüksek frekansa abandıklarından ötürü bazen sakatlık çıkarabiliyor ama teknik arıza da olabilir. Sorunun ekran kartından olduğuna eminsen direkt değişim iste zaten fiyatlar uçmuş durumda para iadesini kabul etmemeni öneririm.
Maalesef öyle dahada artacak gibi gözüküyor umarım değişim alabilirim karttan memnundum fakat doğal olarak tamir görmesini istemiyorum firma söylenildiği kadar iyise değişim kısmında bakalım neler yaşayacağım.

Maalesef öyle dahada artacak gibi gözüküyor umarım değişim alabilirim karttan memnundum fakat doğal olarak tamir görmesini istemiyorum firma söylenildiği kadar iyise değişim kısmında bakalım neler yaşayacağım.

Yeni bir karta tamirle uğraşmazlar teknik servisine gönderecekler onlar da onay verecekler. Değişim hakkını kullan hazır sistemlerde kullanıyorlar ellerinde vardır. Sorun ekran kartı çıkmazsa güç kaynağındandır o kısımlar kolay zaten.

Yeni bir karta tamirle uğraşmazlar teknik servisine gönderecekler onlar da onay verecekler. Değişim hakkını kullan hazır sistemlerde kullanıyorlar ellerinde vardır. Sorun ekran kartı çıkmazsa güç kaynağındandır o kısımlar kolay zaten.

Merhaba haklısınız arkadaştan aldığım GTX 1660S modelini taktım stres testine soktum bir sorun sıkıntı göstermedi o yüzden güç kaynağı olduğunu düşünmiyorum fakat servis raporunda olanları göreceğiz.

Merhaba haklısınız arkadaştan aldığım GTX 1660S modelini taktım stres testine soktum bir sorun sıkıntı göstermedi o yüzden güç kaynağı olduğunu düşünmiyorum fakat servis raporunda olanları göreceğiz.

MSI Afterburner varsa "Core Clock" kısmında kaç yazıyor?

MSI Afterburner varsa "core clock" kısmında kaç yazıyor?

MSI Afterburner ile bakmadım ama sürücüyü kurmadan önce GPU Z ile baktığımda 0 yazıyordu 1 2 kısımda daha aynı şekilde sıfır yazıyordu.
Merhaba yaklaşık 2 hafta sinerjiden aldığım MSI RX 5500XT erkan kartım youtube’da gezinirken sistemi kapattı ve görüntüyü kesti.
Daha sonrasında format atıp görüntü aldım fakat sürücü kurulumu yaparken tekrar görüntüyü kesip sistemi kilitledi. Sistem açılırken anakart logosunda takılıyor ve klavye mouse ışıkları sönüyor. Bir çözüm bulamadım sorunu yaşayanlar yardım edebilir mi acaba? Eski kartımı taktığımda sistem sorunsuz çalışıyor. Şu an hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.

Sistem:
Gigabyte B450M S2H.
MSI RX 5500XT Gaming X 8 GB.
Ryzen 5 2600X.
2x8 Corsair Vengeance RAM.
Corsair cx 600W +80 Bronze.

Ürünü cuma günü kargo ile servispointe yolladım 30lira kargo bedelini karşılayarak.
Pazartesi kart ellerine ulaştı yapılan testler sonrası kullanıcı hatası olmadığı söylendi ürünün fabrika çıkışlı sorunu olduğu bildirildi. Çarşamba günü değişim ve iade raporu tarafıma iletildi. Genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim fakat müşteri hizmetleri biraz daha nazik konuşabilirdi.
Raporu kartı aldığım sinerjiye gönderdim hala geri dönüş bekliyorum sürekli aramama rağmen dönüş yapılacağı söylenildi fakat hala değişen bir şey yok.
Ürün şu an stoklarda gözükmüyor dün sadece sistemlere özel tek satılmaz diyordu bugun baktığımda ise stokta olmadığını gördüm bakalım serüvenin nasıl devam edeceğini bekliyorum.

Geri
Yukarı