MSI RX 5600 XT Mech OC BIOS yanlış atılmış

• Konuyu başlatan ST381
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 216
Arkadaşlar merhaba, MSI RX 5600 XT Mech OC ekran kartını yakın zamanda aldım. Ancak GPU-Z programından baktığımda Mech OC BIOS versiyonu 017.001.000.049 olması gerekirken MSI RX 5600 XT Gaming MX BIOS versiyonu ( 017.001.000.068) gözükmekte. GPU-Z programında ismin yanında bulunan "lookup" tuşuna basınca da beni MSI RX 5600 XT Gaming MX sayfasına atıyor. Ekran kartının Mech OC olduğuna eminim çünkü tek 8 pin güç girişi mevcut. Birinci sorum bu şekilde yanlış BIOS atıldığında ekran kartı çalışır mı? İkinci sorum ise ekran kartının orijinalde olması gereken BIOS'unu ekran kartına geri yüklemeli miyim?

Not: Ekran kartı çalışıyor ancak bazen AMD driver çökme sorunu yaşıyorum ve bilgisayarı açtığımda bilgisayar açılıyor ancak monitör nadir de olsa gelmiyor, reset atınca düzeliyor.

GPU-Z görüntüsü paylaşır mısınız?

GPU-Z görüntüsü paylaşır mısınız?
Adsız.jpg

Kartın frekansları orijinal sürümle uyuşmuyor, ama bu kartlara sonradan BIOS güncellemesi geldi o frekanslarla uyuşuyor, yani sorun görünmüyor, sadece güncel olan yüksek frekanslarla stabil çalışmayabiliyor.

Anladım hocam. GPU-Z programında "lookup" kısmına tıklayınca beni başka bir kartın sayfasına atması normal bir durum mudur? Bir de kartın daha stabil çalışması için (ilk mesajda belirttiğim sorunlar) BIOS sürümünü değiştirsem sizce bir faydası olur mu?

Normal değil tabii ki, BIOS'u modlanmıştır, daha sonra düzeltmek için diğer kartın BIOS'unu bulunup yazdırılmıştır, aslında frekanslarda bir fark yok, iki kartta aynı.

Kartın etiketindeki modelden stok BIOS'u bulunup yazdırılabilir, veya AMD yazılımından en yüksek frekans kısmını biraz düşük bir değere ayarlayıp deneyebilirsiniz.

Normal değil tabii ki, BIOS'u modlanmıştır, daha sonra düzeltmek için diğer kartın BIOS'unu bulunup yazdırılmıştır, aslında frekanslarda bir fark yok, iki kartta aynı.

Kartın etiketindeki modelden stok BIOS'u bulunup yazdırılabilir, veya AMD yazılımından en yüksek frekans kısmını biraz düşük bir değere ayarlayıp deneyebilirsiniz.
Anladım hocam çok teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı