MSI RX 5600 XT sistem toplama

Bütçe
5600

-Jwol-

Hectopat
  • MSI RX 5600 XT mech OC.
  • R5 3500X.
  • MSI B450M-A PRO Max.
  • XPG 2x8 3000 MHz RAM.
  • Corsair Carbide Spec 05 550W.
  • Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM.
Kasa konusun da emin değilim hazır sistem olduğu için başka kasayı da seçemiyorum. Aldığım duyumlara göre için de 1 fanla geliyor diye biliyorum. Sonradan 3 fan daha eklemeyi umuyorum.

SSD al diye linçlemeyin lütfen sistem de SSD'nin ne kadar etkili olduğunu bende biliyorum fakat bütçeyi aşmak istemiyorum. İleri de imkanım olur ise eklerim diye umuyorum.

İşlemci bakımından konuya bakar isek R5 3600 yayın/render için daha iyi fakat bütçem buna yetiyor. Lütfen bir şey önermeyin sadece sistem hakkında yorum yapın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunlu model, birçok kişi sorun yaşıyordu. Hatta yeni sıkıntısız versiyonu çıkmıştı mech GP diye.

Bütçeyi hala göremiyorum bu arada.

5600XT yerine Gigabyte 1660Ti almanı öneririm neredeyse aynı performanstalar ve AMD'deki gibi driver sorunu yaşama ihtimalin yok (AMD'de herkes de driver sorunu yaşamıyor tabii)

O anakartı kesinlikle önermem. VRM yapısı rezalet, VRM soğutması yok ve CPU güç beslemesi 4 pin. Yani vasat bir anakart. Onun yerine B450M S2H çok daha iyi bir seçenek. Bellekleri 3200MHz CL16 seçmen daha iyi olacaktır. Bence ilk başta ucuz ama kronik sorunu olmayan 500 GB’lık SATA SSD almalısın. HDD’ler cidden çok yavaş hele bir de rekabetçi oyunlar oynayacaksan çok canın sıkılır. Ekran kartı olarak Gigabyte Gaming OC modeli olabilir.

5600XT yerine Gigabyte 1660 Ti almanı öneririm neredeyse aynı performanstalar ve AMD'deki gibi Driver sorunu yaşama ihtimalin yok (AMD'de herkes de Driver sorunu yaşamıyor tabii)

1660 Ti ile aynı güçteler ha? :D olm nereden buluyorsunuz böyle bilgileri yanlış bilgi vermeyin Driver sorunu deyince burada durum saçma yani AMD o sorunu düzeltir zaten AMD'nin tek eksiği oyun desteği .bütün oyunlar NVIDIA destekli çıkıyor sorun bu.

Geri
Yukarı