MSI RX 570 4 GB GPU kullanımı çok düşük oluyor

ALİC83491

Hectopat
Bende i5-2400 işlemci ve RX 570 var 4 GB oyunlarda GPU kullanımı %0'a kadar bile düşüp sonrasında %50 %80 %100 oluyor sabit bir durum yok süreki %0'la %100 arasında fazlasıyla oynuyor. Bu sorun darboğaz oluyor galiba. i7-3370 alırsam bu sorun çözülür mü? Çözülmesi için başka bir şey yapabilir miyim?

Ölü soket işlemciniz var. Bence direkt AM4 ekosistemine girmelisiniz. DDR4 destekliyor ve çok geniş bir işlemci perdesi var.

Oyun esnasında işlemci %100 oluyor mu? Ben de Rx570 kart sahibiyim, düşük ayarlarda veya düşük sistem gerektiren oyunlarda ekran kartı kullanımı düşüp yükseliyordu, bazen de %0 oluyordu. Bu durum 1 veya 2 oyunda oluyordu sadece, drop sorunu pek olmadığı için uğraşmadım. Yüksek grafik gerektiren oyunlarda bu sorun olmuyor.

Oyun esnasında işlemci %100 oluyor mu? Ben de RX570 kart sahibiyim, düşük ayarlarda veya düşük sistem gerektiren oyunlarda ekran kartı kullanımı düşüp yükseliyordu, bazen de %0 oluyordu. Bu durum 1 veya 2 oyunda oluyordu sadece, drop sorunu pek olmadığı için uğraşmadım. Yüksek grafik gerektiren oyunlarda bu sorun olmuyor.

%100 olmuyor işte 98 falan oluyor onun dışında 0'larda 5'lerde falan çok düşüklerde.

Hocam GTA 5 de 1600x900 çözünürlükte orta ayarlarda 30-35 FPS'yi geçemiyorum.
Eğer işlemci %100 seviyelerine kadar çıkıyorsa, işlemci tarafından darboğaz yaşanıyor demektir. Bu durumda işlemciyi veya sistemi yükseltmeniz gerekir. Ayrıca 2.el uygun fiyata @DramatycEnygma'nun önerdiği gibi AMD platformuna geçmek de iyi bir alternatif olabilir. RX570 gibi bir karta uçuk masraflar yapmamanı tavsiye ederim, zira AMD tarafından düzenli güncellemeleri sonlandırılmış kart serisinde(Rx500) bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı