MSI RX 570 89 derece oluyor

Alperen123

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kartım normalde grafik isteyen oyunlarda 85-89 arasi bir sıcaklık değeri alıyordum. Kasamin sirkülasyonu iyi değildi ve bende yeni kasa almaya karar verdim. Garanti olsun diye ekran kartının termal macununuda değiştirdim. Fakat sıcaklık değerlerinde sadece 1 derece fark oldu 89'u gormuyordum sadece. Ta ki RDR2'yi kurup oynayana kadar 89 dereden aşağı inmiyor. MSI afterburnerede Max temp 90 gozukuyor. Bozulacak diye endişeliyim. İnternetten kartımın inceleme videolarına baktığımda Max 80 derece oluyor.
İşlemci: i5 2500K
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: MSI RX 570.
Anakart: Esonic.
Kasa: Gametech cooler

Dosya Ekleri

• IMG_20201016_191653.jpg
    IMG_20201016_191653.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20201016_191657.jpg
    IMG_20201016_191657.jpg
    70,6 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20201016_191644.jpg
    IMG_20201016_191644.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Uzay montaj ya da yan kapak açık iken dener misiniz bir de? Denemeden önce bilgisayarı kapatıp ekran kartını iyice sogutmayı unutmayın.

Undervolt işlemi yaparak yaptığınız ayara bağlı olarak sıcaklığı düşürebilirsiniz. Undervolt ayarına ek olarak da fan ayarı yapabilirsiniz.

Arkadaşlar kartım normalde grafik isteyen oyunlarda 85-89 arasi bir sıcaklık değeri alıyordum. Kasamin sirkülasyonu iyi değildi ve bende yeni kasa almaya karar verdim. Garanti olsun diye ekran kartının termal macununuda değiştirdim. Fakat sıcaklık değerlerinde sadece 1 derece fark oldu 89'u gormuyordum sadece. Ta ki RDR2'yi kurup oynayana kadar 89 dereden aşağı inmiyor. MSI afterburnerede Max temp 90 gozukuyor. Bozulacak diye endişeliyim. İnternetten kartımın inceleme videolarına baktığımda Max 80 derece oluyor.
İşlemci: i5 2500K
Kasa: Gametech cooler
Kesinlikle normal değil garantisi devam ediyorsa garantiye yollamanızı öneririm.

Uzay montaj ya da yan kapak açık iken dener misiniz bir de? Denemeden önce bilgisayarı kapatıp ekran kartını iyice sogutmayı unutmayın.

Deneyecegim teşekkür ederim.
Hocam madenci kartı mı aldınız değerler çok kötü.

Bilmiyorum ki macunda değiştim sanırım güvendiğim birinden aldım sormaya herek duymadm ama kaziklamis.
Undervolt işlemi yaparak yaptığınız ayara bağlı olarak sıcaklığı düşürebilirsiniz. Undervolt ayarına ek olarak da fan ayarı yapabilirsiniz.

Deneceğim sağ olun.

İşlemci: i5 2500K.
Kasa: Gametech cooler.

İşlemcinizin fanı yanlış takılmış gibi anladığım kadarı ile sıcak havayı ekran kartının üstüne atıyor, eğer işlemcinin fanının yönü değişiyor ise solda bulunan egzoz fanına doğru montajını yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı