RX 570 oyunda 89 derece oluyor

Temmuz ayında topladıysanız termal macun yenilemenizi önermem. Kasa modeliniz nedir? Kasadan kaynaklanıyor olabilir.
TX K3S.
Kasanız muhtemelen toz alan bir yerde. Kasanızı bir temizleyin 10 derecelik fark oluşacaktır(bende oluştu). Eğer kasa temizliği sıcaklık probleminizi çözmezse kartınızı termal macun değişimi için garantiye yollarsınız.
Ekran kartını Aliexpress'ten almıştım.

Undervolt yaptım. Ekran görüntüsü atıyorum.
Durum 2'ye kadar 940V vermeyi deneyebilirsiniz. Kartın silikon kalitesine göre aldığınız sonuç da değişecektir fakat benim kartımda 1250 MHZ'de 940V'da sorunsuz çalışıyor. İsterseniz birazcık MHZ düşürerek şu resimdeki ayarları deneyin. Stabil kalırsa eğer voltaja dokunmadan MHZ arttırın. Stabil kalmazsa Voltajı 10-10 şeklinde arttırın. Voltajı 1150'den 940'a çektim ve Çektiği W değeri 120'den 90'a kadar düştü. 30W'lık fark benim kartımın stock frekansı açısından 18 MHZ'lik kayıp ile hiç de fena değil.

UV ayarları:
Ekran Görüntüsü (36).png

Durum 2'ye kadar 940V vermeyi deneyebilirsiniz. Kartın silikon kalitesine göre aldığınız sonuç da değişecektir fakat benim kartımda 1250 MHZ'de 940V'da sorunsuz çalışıyor. İsterseniz birazcık MHZ düşürerek şu resimdeki ayarları deneyin. Stabil kalırsa eğer voltaja dokunmadan MHZ arttırın. Stabil kalmazsa Voltajı 10-10 şeklinde arttırın. Voltajı 1150'den 940'a çektim ve Çektiği W değeri 120'den 90'a kadar düştü. 30W'lık fark benim kartımın stock frekansı açısından 18 MHZ'lik kayıp ile hiç de fena değil.

UV ayarları:
Eki Görüntüle 884039
1000 den 940 a düşürsem fark eder mi sıcaklık?

UV ayarları:
Eki Görüntüle 884039
Benim MHZ değerim yüksek gibi. 1286 gözüküyor. En fazla nereye kadar arttırabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı