MSI RX 570 Armor 4 GB fanları dönmuyor

eerkann007

Centipat
MSI RX 570 Armor ekran kartim var PC'yi yeni topladik ekran karti fanları dönmüyor.
1. Fanlar belli bir sıcaklıkta mı dönuyor?
2. Eger oyleyse bunu nereden kontrol edebilirim?
3. MSI Afterburner programindan surekli calıstirilabildigini izledim, YouTube'den. Bu saglikli mi? Eger saglikliysa yuzde kac ayarinda olmali?
Siz ne öneriisiniz surekli calismasini mi yoksa kendi kendine mi devreye girip ciksin. PC'de sadece PUBG mobil oynuyoruz şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI RX 570 Armor ekran kartim var PC'yi yeni topladik ekran karti fanları dönmüyor.
1. fanlar belli bir sıcaklıkta mı dönuyor?
2. eger oyleyse bunu nereden kontrol edebilirim?
3. MSI Afterburner programindan surekli calıstirilabildigini izledim, YouTube'den. Bu saglikli mi? Eger saglikliysa yuzde kac ayarinda olmali?
Siz ne öneriisiniz surekli calismasini mi yoksa kendi kendine mi devreye girip ciksin. PC'de sadece PUBG mobil oynuyoruz şu an.

Belli bir sıcaklıkta dönüyor. Dokunmanızı tavsiye etmem fanın hızını arttırdıkça ömrü kısalıyor şimdi bir oyuna girip deneyebilirsiniz.

Belli bir sıcaklıkta dönmeye başlar. Kendi ayarında kalsa hiçbir sorun teşkil etmez. Evet Msi afterburnerdan ayarlayabiliyorsun.

1- Evet 60 dereceden sonra dönüyor.
2- Bunu Radeon programından kontrol edebilirsiniz.
3- Radeon ayarlarından sıfır rpm modunu kapatırsanız fanlar sürekli çalışacaktır ve bir zararı yoktur.
Biraz ısınan bir model tercih etmişsiniz. En azından çoğu kullanıcı ısınıyor diyor. Şuan Msi afterburner programı ile oyun içerisindeki sıcaklık değerlerini kontrol edin. Veya ekran kartı test programları ile sıcaklık değerlerine bakın. Sıcaklık değerleri fazla gelirse Radeon programından fan ayarı yapabilirsiniz.

Belli bir sıcaklıkta dönüyor. Dokunmanızı tavsiye etmem fanın hızını arttırdıkça ömrü kısalıyor şimdi bir oyuna girip deneyebilirsiniz.

Ne alaka anlamadım. Neyin ömrü kısalıyor? Bahsettiğin fanlarsa onlara çözüm var ama GPU'ya çözüm yok

Dostum artık yeni ekran kartları 0DB özelliğiyle geliyor (60 vb. dereceyi geçmeden fanlar çalışmıyor) ki ben çok saçma buluyorum. Bunu Radeon'dan kapayabilirsin ve MSI Afterburner gibi 3. parti bir uygulamadan fan ayarı yapmanın hiçbir zararı yoktur. Sesli olmayacak şekilde optimum hızlarda çalıştırmanı tavsiye ederim. Ömrüm boyunca bilgisayar kullandım ve hiçbir fanın bozulduğunu görmedim ama onlarca donanımın yandığına şahit oldum

Son düzenleme:
Ne alaka anlamadım. Neyin ömrü kısalıyor? Bahsettiğin fanlarsa onlara çözüm ama GPU'ya çözüm yok

Dostum artık yeni ekran kartları 0DB özelliğiyle geliyor (60 vb. dereceyi geçmeden fanlar çalışmıyor) ki ben çok saçma buluyorum. Bunu Radeon'dan kapayabilirsin ve MSI Afterburner gibi 3. parti bir uygulamadan fan ayarı yapmanın hiçbir zararı yoktur. Sesli olmayacak şekilde optimum hızlarda çalıştırmanı tavsiye ederim. Ömrüm boyunca bilgisayar kullandım ve hiçbir fanın bozulduğunu görmedim ama onlarca donanımın yandığına şahit oldum
Katılıyorum hocam. Ben 144hz monitör kullanıyorum haliyle sistem boştayken fazla yük biniyor kart boşta bile ısınıyordu. Bende sıfır rpm özelliğini kapattım yaklaşık 700rpm civarı sessizce dönüyor boşta ve 40 derece filan oluyor.

Ne alaka anlamadım. Neyin ömrü kısalıyor? Bahsettiğin fanlarsa onlara çözüm ama GPU'ya çözüm yok.

Dostum artık yeni ekran kartları 0DB özelliğiyle geliyor (60 vb. dereceyi geçmeden fanlar çalışmıyor) ki ben çok saçma buluyorum. Bunu Radeon'dan kapayabilirsin ve MSI Afterburner gibi 3. parti bir uygulamadan fan ayarı yapmanın hiçbir zararı yoktur. Sesli olmayacak şekilde optimum hızlarda çalıştırmanı tavsiye ederim. Ömrüm boyunca bilgisayar kullandım ve hiçbir fanın bozulduğunu görmedim ama onlarca donanımın yandığına şahit oldum.

Evet fan hızı arttıkça ömrü kısalıyor fanların. GPU'nun değil yanlış anlaşılmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı