MSI RX 570 Armor Testleri ve Isınma sorunu

Lochart

Decapat
Öncelikle sistem bu:
Ryzen 5 1600 - MSI B450M PRO-VDH Plus - MSI RX570 Armor OC 4 GB
Sharkoon TG4 RGB - Corsair 8 GB DDR4 3000MHz CL16 - Toshiba OCZ 480GB -Seagate 1 TB

Bir gece önce Max. 76 derece alırken bir anda değerler 10 derece yükseldi. Neden olabilir?
Hiçbir güncelleme yapmadım, kasanın yeri bile değişmedi. Bugün sürücüyü güncelledim ve fanları temizledim.
19.9. 3 sürümdeki değerler fanlar temizlendikten sonraki değerler. Zaten fanlar temizdi.
Wİtcher 3 Hairworks kapalı, gölgeler ve birkaç ayar orta diğer ayarlar Ultra 1080P.
FPS değerlerinde bir sorun yok hatta yüksek bile. (75-85)
Ayarlar Radeon Watman ile yapıldı.
Sistem Ağustos ayında alındı, stock termal macun duruyor. macundan dolayı desem bir gecede 10 derece oynamaz.
Fanları %40'a aldım kasanın camını çıkardım öyle kullanıyorum şu an.

STOCK (Adrenalin 2019 Edition 19.9. 2 )
Sıcaklık: 85
Voltaj: 118
RPM: 1721 (Oto)

STOCK (Adrenalin 2019 Edition 19.9. 3 )
Sıcaklık: 86
Voltaj: 119
RPM: 2179 (Oto)

STOCK (Adrenalin 2019 Edition 19.9. 2 ile birkaç gün önce aldığım değerler)
Sıcaklık: 76

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın yan kapağını çıkar 10 derece düşüyor bende de RX 580 armor var kasanın hava sirkülasyonu çok kötü yan kapak açık kullanıyorum

Kasanın yan kapağını çıkar 10 derece düşüyor bende de RX 580 armor var kasanın hava sirkülasyonu çok kötü yan kapak açık kullanıyorum
Aynen öyle RX580 kullanmaktayım. Kasa yapısından kaynaklı olarak birde fan eksikliğinden ısı problemi yaşamaktayım. Kasanın camını çıkarttım 10-15 derece farketti.

Şuan öyle kullanıyorum zaten de sorun şu kapalıyken 76 derece alıyordum ben bir gecede mi bozuldu hava sirkülasyonu?
Evet 1 gecede düşmesi çok ilginç o konuda pek fikrim yok fakat istersen çok az undervolt yaparak sıcaklığı düşürebilirsin

Evet 1 gecede düşmesi çok ilginç o konuda pek fikrim yok fakat istersen çok az undervolt yaparak sıcaklığı düşürebilirsin
Onu da denedim ancak görüntü gidip gelmeye başladı (%20, %5 farketmeksizin) stock hale getirdim hala arasıra oluyor. Bir süre bu şekilde dursun kart belki kendine gelir.
Voltajı Stock değerlere çektim ve fanlar %40-50 arası çalışıyor. Kasanın camını çıkardım ısınma sorununu bu şekilde çözdüm şimdilik ama arada ekran bir saniyeliğine gidip geliyor. Sorunu hala anlamış değilim ve ekranın gidip gelmesi beni korkutmaya başladı. @BilgisayarKurdu @Recep Baltaş hocam bir bakabilir misiniz?
Bu arada yanlış hatırlamıyorsam kasa fanları PSU'ya bağlıydı montajı ben yapmamıştım ama iki gündür fanlar fazla ses çıkartmaya başladı eve gidince bağlantının molex olup olmadığı kontrol edicem.

Son düzenleme:
Öncelikle sistem bu:
Ryzen 5 1600 - MSI B450M PRO-VDH Plus - MSI RX570 Armor OC 4 GB
Sharkoon TG4 RGB - Corsair 8 GB DDR4 3000MHz CL16 - Toshiba OCZ 480GB -Seagate 1 TB

Bir gece önce Max. 76 derece alırken bir anda değerler 10 derece yükseldi. Neden olabilir?
Hiçbir güncelleme yapmadım, kasanın yeri bile değişmedi. Bugün sürücüyü güncelledim ve fanları temizledim.
19.9. 3 sürümdeki değerler fanlar temizlendikten sonraki değerler. Zaten fanlar temizdi.
Wİtcher 3 Hairworks kapalı, gölgeler ve birkaç ayar orta diğer ayarlar Ultra 1080P.
FPS değerlerinde bir sorun yok hatta yüksek bile. (75-85)
Ayarlar Radeon Watman ile yapıldı.
Sistem Ağustos ayında alındı, stock termal macun duruyor. macundan dolayı desem bir gecede 10 derece oynamaz.
Fanları %40'a aldım kasanın camını çıkardım öyle kullanıyorum şu an.

STOCK (Adrenalin 2019 Edition 19.9. 2 )
Sıcaklık: 85

STOCK (Adrenalin 2019 Edition 19.9. 3 )
Sıcaklık: 86
Voltaj: 119
RPM: 2179 (Oto)

STOCK (Adrenalin 2019 Edition 19.9. 2 ile birkaç gün önce aldığım değerler)
Sıcaklık: 76
Dış hava sıcaklığı değişmiş olabilir hocam eğer dediğiniz gibi değişen başka bir şey olmadıysa.

Dış hava sıcaklığı değişmiş olabilir hocam eğer dediğiniz gibi değişen başka bir şey olmadıysa.
Gece balkon kapısı açık şekilde de test ettim ki üşüyordum bile öyle düşünün. Ben bu sistemi yaz aylarında boncuk boncuk terlerken 75 derecede kullandım sıcaklık bir gecede 10 derece fırladı ve iki gündür sebebini anlayamadım hayretler içerisindeyim. Fanlar tertemiz, kasada veya odada değişen bir şey yok, kasa yerinden kıpırdamadı bile, sürücü değiştirmeyi watman sıfırlamayı afterburner silmeyi her şeyi denedim. Kart sanki bir anda nazlandı ve daha sıcak çalışmaya başladı.

Gece balkon kapısı açık şekilde de test ettim ki üşüyordum bile öyle düşünün. Ben bu sistemi yaz aylarında boncuk boncuk terlerken 75 derecede kullandım sıcaklık bir gecede 10 derece fırladı ve iki gündür sebebini anlayamadım hayretler içerisindeyim. Fanlar tertemiz, kasada veya odada değişen bir şey yok, kasa yerinden kıpırdamadı bile, sürücü değiştirmeyi watman sıfırlamayı afterburner silmeyi her şeyi denedim. Kart sanki bir anda nazlandı ve daha sıcak çalışmaya başladı.
En temizi güzel bir soğutucu almak. Kafanız rahat olur.

En temizi güzel bir soğutucu almak. Kafanız rahat olur.
Şuan çok kararsızım kasa fanı mı işlemci soğutucu mu alsam diye. Kasanın hava akışı da kötü kapağı açınca 6-7 derece oynuyor camın yerine bu kasadaki filtrelerden bulup takmayı da düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı