MSI RX 580 bozuldu

AhmetArhan

Decapat
Daha fazla  
Geçen gün macununu yenileyecektim macun daha gelmeden bir bakayım dedim, verdikten sonra merak edip bir açayım dedim sonra kapattım taktım falan sonra oyun oynarken görüntü gidiyordu ve sonra fan sesi çok çıkmaya başladı ve güç tuşuyla kapattım ben de. Sonra tekrar açtım falan ama bu sefer kapatmak yerine kasayı açıp 8 pinlik güç kablosunu çektim ve geri taktım sonra yine gelmedi. Güç tuşuna basarak kapattım ve açtığım zaman bu sefer hiç görüntü alamadım. Fazla bir şey de yapmadım aslında. Sadece açıp kapattım, sizce neden böyle oldu?
Bir de ben tamirciye götürsem içinden bir şeyler çalar mı merak ettim.

Geçen gün macununu yenileyecektim macun daha gelmeden bir bakayım dedim, verdikten sonra merak edip bir açayım dedim sonra kapattım taktım falan sonra oyun oynarken görüntü gidiyordu ve sonra fan sesi çok çıkmaya başladı ve güç tuşuyla kapattım ben de. Sonra tekrar açtım falan ama bu sefer kapatmak yerine kasayı açıp 8 pinlik güç kablosunu çektim ve geri taktım sonra yine gelmedi. Güç tuşuna basarak kapattım ve açtığım zaman bu sefer hiç görüntü alamadım. Fazla bir şey de yapmadım aslında. Sadece açıp kapattım, sizce neden böyle oldu?
Bir de ben tamirciye götürsem içinden bir şeyler çalar mı merak ettim.

Anladığım bir kısım var. Bilgisayar çalışırken mi 8 pin kablosunu çektiniz?

Fazla bir şey yapmadım? Harici güç girişi bulunan ekran kartları hem anakart üzerinden hem de doğrudan PSU'dan beslenir. Siz kartın bir yarısından giren gücü önce kesip sonra tekrar vermişsiniz. Boştaki bir kabloyu taktığınız anda takılı haline göre anlık olarak daha şiddetli bir şekilde güç iletir. Neyse ki kartlara talep çoğalınca tamircileri çoğaldı, profesyonel bir destek alın.

Geri
Yukarı