Çözüldü MSI RX 590 ekran donup tekrar açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Selamlar. Bilgisayarımı açıp hoş geldiniz yazısı gelince ekran yaklaşık 7-8 saniyede bir takılıp siyah ekran gelip eski haline geliyor. Mause'u ve Klavye'yi bu 7-8 saniyelik esnada kullanabiliyorum sadece. Bilgisayarda aktif olarak hiçbir şey yapamıyorum. 2 defa format attım düzelmedi. Bilgisayarım bu duruma gelmeden önce Crack'li oyun indirmiştim sanırım ondan sonra bu hale geldi ( evet kötü bir şey bende biliyorum). İkinci ihtimal ise bilgisayarım açılırken RAM'i optimize olmayan Slot'a taktığımı işaret ediyor ( RAM 1.slotta takılı, 2 veya 4. Slot'a takmam gerektiğini söylüyor. Ekran kartım MSI). Bu arada XMP BIOS'ta açık fakat XMP nedir bu konuda çok da bir bilgiye sahip birisi değilim. Güvenli Mod'da başlatınca PC'de herhangi bir problem görmedim. (HDMI kullanıyorum).

Yaklaşık 1 haftadır uğraşıyorum.

Çözüm
RX serisinde bu sorunlar çok fazla mevcut. Kartınızın donanımsal olarak arızalı olduğunu düşünüyorum. Garantiye gönderin.

Eski 17 serisi driver yükledim artık sadece hoş geldiniz yazısında takılma yapıyor. 5-10 sn sonra masaüstü geliyor. Oyunlarda da denedim şu anlık sıkıntı yok fakat herhangi başka bir driver serisi öneriniz varsa benim için çok iyi olur Recep bey.
DDU ile ekran kartı driverinizi silip tekrar yükler misiniz?
Bir de 5-6 aydır oluyor mu bu olay yoksa kısa zaman içerisinde mi olmaya başladı?

DDU ile forumdaki Rehber'e uyarak sürücüyü sildim. AMD'nin sitesinden güncel 2020 sürücüleri indirip hepsini tek tek denedim fakat sorun yine devam ediyor. Sürücüyü silince takılma, sinyal yok vs. gibi sorunlar kalkıyor ortadan. Sorun yaklaşık 15-20 gündür var öncesinde böyle bir problemim yoktu. Ekran kartımda anormal ısınmalar veya buna benzer hiçbir problemim de yoktu. Sistemimi ilk topladığım zaman kullandığım Driver'da sorun yoktu. Herhalde güncelleme yaptı PC ve gözümden kaçtı.

Teşekkürler deneyeceğim. Bana ilk driverlar için link verebilir misiniz acaba?
Bende de HD 2600 Pro vardı. AMD'nin kendi sitesinden adrenali kuruyorum Çözünürlük artıyo ama o kadar fazla kasıyordu ki. Sonra Catalysty'i yükledim düzeldi. Buradan Windows 10 64Bit seçin 2.seçeneği yani Adrenalin 2020 Edition 20.9.1 Recommended (WHQL)'u indirin. Umarım çözersiniz.

Bende de HD 2600 Pro vardı. AMD'nin kendi sitesinden adrenali kuruyorum çözünürlük artıyor ama o kadar fazla kasıyordu ki. Sonra Catalysty'i yükledim düzeldi. Buradan Windows 10 64 Bit seçin 2.seçeneği yani adrenalin 2020 Edition 20.9.1 recommended (WHQL)'u indirin. Umarım çözersiniz.

Yardımınız için teşekkür ederim. Deneyeceğim.

RX serisinde bu sorunlar çok fazla mevcut. Kartınızın donanımsal olarak arızalı olduğunu düşünüyorum. Garantiye gönderin.

Eski 17 serisi driver yükledim artık sadece hoş geldiniz yazısında takılma yapıyor. 5-10 sn sonra masaüstü geliyor. Oyunlarda da denedim şu anlık sıkıntı yok fakat herhangi başka bir driver serisi öneriniz varsa benim için çok iyi olur Recep bey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı