MSI RX 590 Tüm oyunlarda FPS sabitleme ve lag sorunu

mertbektas12

Hectopat
Merhabalar yaklaşık 2 hafta önce yeni bir sistem topladım. Oyunlarda FPS göstergesi ve MSI Afterburner ile baktığım zaman FPS'im 130-140 civarlarında fakat akıcı değil fark ediyorum. Oyunları kapatıp AMD Radeon'dan baktığım zaman FPS değerim hep sabit gözüküyor. 2 gün öncesinde 60Hz bir monitörüm vardı eski bir modeldi 60'a sabitliyordu. Sorun monitörden sanıp yeni bir monitör aldım 75Hz. Şimdide 75Hz sabitliyor ayrıca MS artıyor. V-Sync dikey eşitleme gibi tüm ayarlar kapalı bunun çözümünü hiçbir şekilde bulamadım denemediğim şey kalmadı. Tüm sürücüleri silip yükledim vb. bilgisi olan bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim teşekkürler.

Dark Sentinel 700W 80+ 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 3x12cm Fanlı, Akrili
MSI Armor Radeon R9 Armor RX590 8 GB 256 Bit
Ryzen 5 2600
2x8 GB NEOFORZA 3200MHz RAM
B450 Gigabyte ANAKART

Dosya Ekleri

• qweqe.PNG
    qweqe.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 60
FPS'im 130-140 civarlarında fakat akıcı değil fark ediyorum
Ekranınızın yenileme hızı FPS değerinize göre düşük kaldığı için akıcılığı hissedemiyorsunuz. V-Sync açıldığında FPS değerleriniz ekranın desteklediği maksimum yenileme hızına sabitleneceğinden daha akıcı hissettirecektir.
ayrıca MS artıyor
Bahsettiğiniz input lag ise normaldir. V-sync giriş gecikmesine neden olur ve rekabetçi oyunlarda önerilmez.

Ekranınızın yenileme hızı FPS değerinize göre düşük kaldığı için akıcılığı hissedemiyorsunuz. V-Sync açıldığında FPS değerleriniz ekranın desteklediği maksimum yenileme hızına sabitleneceğinden daha akıcı hissettirecektir.

Bahsettiğiniz input lag ise normaldir. V-sync giriş gecikmesine neden olur ve rekabetçi oyunlarda önerilmez.
Şöyle bir sorun var sürücüleri silip yükledikten sonra oyuna giriyorum ve 30dk 40dk mükemmel bir performans ile oynuyorum oyunu bir anda akıcıklık kesiliyor hissediyorum hemen alta indirip amd radeondan bakıtğım zaman fps sabitlenmiş görüyorum. v-ysnc kapalı iken açtığım zaman ise gecikme oluyor sadece sorunum düzelmiyor

Şöyle bir sorun var sürücüleri silip yükledikten sonra oyuna giriyorum ve 30dk 40dk mükemmel bir performans ile oynuyorum oyunu bir anda akıcıklık kesiliyor hissediyorum hemen alta indirip amd radeondan bakıtğım zaman fps sabitlenmiş görüyorum. v-ysnc kapalı iken açtığım zaman ise gecikme oluyor sadece sorunum düzelmiyor
AMD Settings' de dikey eşitleme ayarınız açık kalmış olabilir. Game Bar da FPS sabitlenmesine neden oluyordu. Game Bar' ı kapatın veya uygulamanın uyumluluk ayarlarından tam ekran iyileştirmesini devre dışı bırakıp deneyin.

AMD Settings' de dikey eşitleme ayarınız açık kalmış olabilir. Game Bar da FPS sabitlenmesine neden oluyordu. Game Bar' ı kapatın veya uygulamanın uyumluluk ayarlarından tam ekran iyileştirmesini devre dışı bırakıp deneyin.
AMD Settings'de dikey eşitleme ile ilgili tüm ayarları kapatım.Game bar'da aynı şekilde kapalı fakat sorunum çözülmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı