Çözüldü MSI RX 6500 XT fanları dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hlmt

Centipat
MSI RX 6500 XT Mech 2X 4G OC 64 Bit GDDR6 ekran kartım bu ekrana görüntü falan geliyor ancak fanları acılmıyor.

Ayarlar 24.08.2022 15_13_23 (2).png

Sebebi nedir?

Çözüm
Yeni nesil kartlarda ekran kartı sıcaklığı üreticinin ayarladığı sıcaklık limitinin üstüne çıkınca fanları dönmeye başlar karta furmak testi yapabilir misiniz? Belki yük altına girince fanlar dönmeye başlar bu arada bu sıcaklık limiti ekran kartı üreticilerine göre değişiyor kimisi 50 dereceden sonra fanlar dönmeye başlar kimisinde 55-60 derecede bu ayarı isterseniz Afterburner yazılımı üzerinde nde ekran kartı fanlarının ayarlarını yapabiliyorsunuz.
MSI RX 6500 XT Mech 2X 4G OC 64 Bit GDDR6 ekran kartım bu ekrana görüntü falan geliyor ancak fanları acılmıyor.

Eki Görüntüle 1494271

Sebebi nedir?
Hiç mi dönmüyor yoksa boştayken mi dönmüyor belirli bir sıcaklıktan itibaren çalışmaya başlıyor olabilirler genelde öyle oluyorlar.

İlk öncelikle amd adrenalini kurun. Sonra görseldeki yerden ayarlama yapabilirsin. Sistem kendini kullandığında otomatik fanlar devreye girer zaten.

Dosya Ekleri

• 1661343678566.png
    1661343678566.png
    205,5 KB · Görüntüleme: 173
Yeni nesil kartlarda ekran kartı sıcaklığı üreticinin ayarladığı sıcaklık limitinin üstüne çıkınca fanları dönmeye başlar karta furmak testi yapabilir misiniz? Belki yük altına girince fanlar dönmeye başlar bu arada bu sıcaklık limiti ekran kartı üreticilerine göre değişiyor kimisi 50 dereceden sonra fanlar dönmeye başlar kimisinde 55-60 derecede bu ayarı isterseniz Afterburner yazılımı üzerinde nde ekran kartı fanlarının ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk öncelikle AMD Adrenalin'i kurun. Sonra görseldeki yerden ayarlama yapabilirsin. Sistem kendini kullandığında otomatik fanlar devreye girer zaten.

Açıyorum ancak 10 sn bile olmadan kapanıyor.

Hiç mi dönmüyor yoksa boştayken mi dönmüyor belirli bir sıcaklıktan itibaren çalışmaya başlıyor olabilirler genelde öyle oluyorlar.

Maalesef dikkat etmemiştim kasaya bir bakayım dedim dönmediğini gördüm.

Teşekkürler FurMark testi yaptım ve belirli sıcaklık altında çalışıyor hepinize teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı