TUF RX 5600 XT fanları dönmüyor

bk01

Decapat
Yer
İstanbul/Adana
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirici
Merhaba yeni bir sistem topladım, ASUS TUF RX 5600 XT ekran kartı modelim, şu anda sistem çalışmakta fakat ekran kartımın fanlarının dönmediğini görüyorum, acil yardımlarınıza ihtiyacım var, nerede hata yapmış olabilirim?

Merhaba yeni bir sistem topladım, ASUS TUF RX 5600 XT ekran kartı modelim, şu anda sistem çalışmakta fakat ekran kartımın fanlarının dönmediğini görüyorum, acil yardımlarınıza ihtiyacım var, nerede hata yapmış olabilirim?

Yük altında değilken çalışmaması normal.

Merhaba arkadaşlar, aslında bu durumu oyundan tam yeni çıkmışken fark ettim o yüzden tedirgin oldum. Ek bir sorum daha var, fanlardan takırtı geliyordu kasa fanlarından olduğunu düşünerek kasanın fanlarını kapadım, işlemci veya ekran kartı fanımdan ara sıra takır tıkır ses gelmekte AMD Ryzen 5 3500x işlemci stok fanı kullanmaktayım, sizce sebebi ne olabilir, görünürde hiçbir sorun görünmüyor. Ayrıca AIDA 64 indirdim fakat deneme sürümünde GPU sıcaklığı gözükmemekte başka bir program önerebilir misiniz?
Yük altındayken 10-12 saniye süren bir tıkırtı/ses oluşuyor. 3-4 dakikaya bir bu ses geliyor. Yük altında değilken bu sorunu yaşamadım.
Şimdi bir oyuna gireceğim ve GPU RPM değerine bakacağım şu anda dediğiniz gibi 0 gözükmekte, fakat oyunda çalışırlığına bakıp size bilgi vereceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı