MSI RX570 Armor ekran kartı fan sorunu

erdem01

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle MSI RX570 Armor 4 GB ekran kartı kullanıyorum. Ekran kartı sıcaklıgı 53-54 derece oluyor PC bostayken ama fanlar calısmıyor. PUBG Mobile emulatorden oynuyorum, yine calısmıyor ancak MSI Afterburner programını actığım zaman fanlar çalısmaya baslıyor ve ısı 2-3 dk içinde 30 derecelere kadar düşüyor. Son 1-2 hafta önce ekran kartı güncellemesınden sonra böyle yapmaya basladı, öncesinde sıkıntı yoktu. Şimdi ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon denetim masasında Global Ayarlar'a tıklayıp Profil Ayarları'na girin. Aşağıya inip fan ayarlarının ne durumda olduğunu kontrol edin. Otomatikde mi manuelde mi?

Şu an bilgisayarımın başında değilim o yüzden ezbere tarif ettim ama denetim masasını ilk açtığınızda sol üstte Oyun seçeneğine tıkladıktan sonra Global Ayarlar seçeneğini görmeniz lazım. Global ayarlara tıkladıktan sonra Global WattMan ayarları seçeneğini görmeniz lazım. Bahsettiğim fan ayarları o sekmede bulunuyor. Yeni sürümü henüz kurmadığım için arayüzün durumu hakkında bilgim yok. Değişmiş olabilir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı