MSI RX570 boşta 50 derece sıcaklık normal mi?

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta olduğu gibi sistem boştayken sadece uPlaydan oyun indirirken kartım 51 derece fanlar dönmüyor onu ben ayarladım ama boştayken de 50 derece olması biraz canımı sıktı. Macun değiştiremem işlemcininkini değişebiliyorum ama ekran kartında kartı bozarım diye dokunmuyorum yaşadığım yerde de düzgün çalışan sadece PC ile uğraşan bir mekan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı boşta olsa bile kendini az da olsa kullanabilir. Görev yöneticisinden teyit edebilirsiniz bunu. Az da olsa kullanımı çıkıyorsa, fanlar da çalışmadığı için ısınması doğaldır.

Şunu da ekleyeyim. Kartın boşta olduğu durumlarda soğuması için kasanızın hava akışı önemli rol almakta, kötüyse bu da ısınmaya yol açabilir.

Boşta fanlar dönmediği için ekrana görüntü vermeye devam ettikçe ısınması normal. Sorun olmaz. İsterseniz MSI Afterburner programıyla fan hızını yüzde 25'lerde tutup bir nebze sıcaklığı düşürebilirseniz sizi rahatsız ediyorsa.

Korkarak iş yapmayın ve ekran kartını yumuşak yerde sökün termal macun olarakta mx4 4 gr termal macununu tavsiye ederim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan yararlanarak sökebilirsiniz ekran kartları kadınlar gibi narindir narin davranın fsb kısımlarına dikkat edin yapar iken bu işlemi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı