MSI RX580 8 GB Armor Güncel Undervolt

kosedekibalici

Hectopat
Başlıkta yazdığım karta, MSI RX580 Armor O.C. 8 GB karta sahibim. Rust gibi oyunlarda 89 derece civarlarından çalışıyor ve aynı zamanda fanlara aşırı yükleniyor. Undervolt yapmak istiyorum. Uzun zamandır uğraşıyorum fakat bir türlü stabil değerlere ulaşamadım. Yardmcı olabilecek biri var mı veya undervolt yapıp kendi ayarlarını paylaşabilecek birisi?

Fanlarım yeni ve temiz, çalışmalarında problem yok. Termal macun çok iyi bir macunla olmasa da yeni değiştirdim. 2 adet 12cm fan kasanın ön tarafında takılı, 1 adet de arkada var. Kasanın yan kapağı açık fakat kasa masanın içinde kapalı yerde sadece önü ve arkası açık.

Daha önce yaptığım ayarlar sonrası Mafia'i Remastered de daha önceden 88-89 derece görürken 75 civarlarına düşürebilmiştim fakat uzun süre oynayınca görüntüde bulanıklaşma oluyordu. Format atınca kaybettim ayarları.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    28 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    51,2 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    37,1 KB · Görüntüleme: 44
Performans düşecektir, bunu kabul ediyorsanız sırayla şunları yapın.

Core Voltage: -8

Power Limit: -19

Core Clock: 1110 MHz

Memory Clock: 1780 MHz

Oyuna girip tekrar bakın değerlere, 78 derecenin altında düşse kâfi. Eğer düşmezse tekrar yazarsınız.

Oyuna girip tekrar bakın değerlere, 78 derecenin altında düşse kâfi. Eğer düşmezse tekrar yazarsınız.
Deneyeceğim, teşekkürler.

Core voltage kısmı pasif hocam değer giremiyorum.

Core voltage kısmı hariç dediklerinizi yaptım. Orası değiştirilmiyor pasif. 74 derecede sabit şu an kart. Problem yok gibi. Performans olarak da kayıp yaşamadım.

Son düzenleme:
Deneyeceğim, teşekkürler.

Core voltage kısmı pasif hocam değer giremiyorum.

Core voltage kısmı hariç dediklerinizi yaptım. Orası değiştirilmiyor pasif. 74 derecede sabit şu an kart. Problem yok gibi. Performans olarak da kayıp yaşamadım.
Hocam Power Limit düştükçe Temp Limit de düşüyor onu nasıl yapacağız?

Geri
Yukarı