MSI Armor RX580 8 GB undervolt

denizkynkk

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yok
Undervolt biraz riskli bir şey o yüzden sizden yardım istemeye karar verdim. Bildiğiniz gibi RX580 kronik ısınma sorunlu bu yüzden undervolt yapmak istedim. Birkaç tane rehber gördüm fakat onlarla benim kart modellerimiz aynı değil. Ekran kartım MSI Armor RX580 8 GB modeli. Eğer aynı model karta daha önce undervolt yapıp başarılı olan biri varsa yardımcı olursa çek sevinirim.

Undervolt biraz riskli bir şey o yüzden sizden yardım istemeye karar verdim. Bildiğiniz gibi RX580 kronik ısınma sorunlu bu yüzden undervolt yapmak istedim. Birkaç tane rehber gördüm fakat onlarla benim kart modellerimiz aynı değil. Ekran kartım MSI Armor RX580 8 GB modeli. Eğer aynı model karta daha önce undervolt yapıp başarılı olan biri varsa yardımcı olursa çek sevinirim.
Dostum undervolt değil overclock risklidir paylaştığım videoyu referans alarak deneyebilirsin. -10mv kademe kademe düşürerek oyun ya da furmark testinde dene taki stabil ayarı bulana kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben 1061 vererek kullanıyorum. 3DMark'ı ve FurMark testini tamamlıyorsa stabildir. XML dosyasını upload ediyorum, Radeon ayarlarından bu dosyayı seçip yükleyebilirsin.

Wattman.xml

Aynı kart değil mi Armor RX580 8 GB?
Ben 1061 vererek kullanıyorum. 3DMark'ı ve Furmark testini tamamlıyorsa stabildir. xml dosyasını upload ediyorum, Radeon ayarlarından bu dosyayı seçip yükleyebilirsin.

Wattman.xml
Hocam hiç bir şey değişmedi hala 85 derece görüyorum. Fan ayarını otomatik yaptım manuel kullanmayı sevmiyorum. Fan ömründen yiyor ve bir anda hızlanıyor fanlar.

Son düzenleme:
Aynı kart değil mi Armor RX580 8 GB?

Hocam hiç bir şey değişmedi hala 85 derece görüyorum. Fan ayarını otomatik yaptım manuel kullanmayı sevmiyorum. Fan ömründen yiyor ve bir anda hızlanıyor fanlar.
Ben Sapphire Pulse RX580 kullanıyorum. Değerler tam tamına tutacak diye bir şey yok elbette. Armor modeli aşırı ısınan bir model. Fanı otomatikte kullanınca fazla ses geliyor diye kendi kartımı ısınmayacak şekilde ayarladım ben.

Ben Sapphire Pulse RX580 kullanıyorum. Değerler tam tamına tutacak diye bir şey yok elbette. Armor modeli aşırı ısınan bir model. Fanı otomatikte kullanınca fazla ses geliyor diye kendi kartımı ısınmayacak şekilde ayarladım ben.
Hocam acaba Discord ekleyip yardımcı olma şansınız var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı