MSI RX580 Armor 8 GB nasıl undervolt yapılır?

Undervolt deneme yanılma yöntemiyle yapılmalı. Voltaj ayarını yavaş yavaş azaltıp oyunlarda test ederek en stabil değeri bulmalısın. Voltajı arttıracaksan eğer (ki bunu asla önermem, karta zarar verebilir) PSU kalitesi önemli fakat Undervolt işleminde PSU'ya binen yük azalacağı için bir önemi yok. Ancak kaliteli bir PSU her bilgisayara gereklidir, özellikle oyun oynanıyorsa.
Hocam şimdi ben hangi uygulamadan yapayım MSI pek sağlıklı gelmedi bana -75 yapsam bile ekranda çok fena yırtılmalar oluyor . Radeon üzerinden kaçtan başlayayım sizce ?

Hocam şimdi ben hangi uygulamadan yapayım MSI pek sağlıklı gelmedi bana -75 yapsam bile ekranda çok fena yırtılmalar oluyor . Radeon üzerinden kaçtan başlayayım sizce ?
Ekran kartının varsayılan voltaj değeri ne kadarsa her seferinde -20 vererek test edip oyun içi değerleri de kontol et, en stabil olduğuna karar verdiğin değeri kullanırsın.

Ekran kartının varsayılan voltaj değeri ne kadarsa her seferinde -20 vererek test edip oyun içi değerleri de kontol et, en stabil olduğuna karar verdiğin değeri kullanırsın.
Hocam bu oyun içi değerlerden kastınız nedir ekran kartı sıcaklığı vb. mi yoksa oyun içi fps değerleri mi ?
@Swaglikeohio Hocam ben şimdi yeni ayarlar uyguladım ss'ini aşağıya bıraktım herhangi bir yırtılma vb. olmadı 3 dakikalık furmark testine de soktum 64'ü geçmedi bu voltajın geçerli olması için her daim Afterburnerın açık mı kalması lazım yoksa Afterburner kapalı olsa da yaptığım ayarlar geçerli olur mu ?

Dosya Ekleri

• 4.PNG
    4.PNG
    14,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Hocam bu oyun içi değerlerden kastınız nedir ekran kartı sıcaklığı vb. mi yoksa oyun içi fps değerleri mi ?
@Swaglikeohio Hocam ben şimdi yeni ayarlar uyguladım ss'ini aşağıya bıraktım herhangi bir yırtılma vb. olmadı 3 dakikalık furmark testine de soktum 64'ü geçmedi bu voltajın geçerli olması için her daim Afterburnerın açık mı kalması lazım yoksa Afterburner kapalı olsa da yaptığım ayarlar geçerli olur mu ?
Açık kalmalı diye biliyorum ben. Benim ekran kartım uv desteklemediği için msi ab'den uv yapmayı bilmiyorum. Sıcaklıklar gayet iyi bu arada. Kışın 40 derece bile görebilirsiniz :D

Ayrıca hocam önceden bu ekrandan yapmamıştım direk Afterburner ana ekranından -100 volt demiştim bunların farkı var mıdır ? Öyle yaptığımda görüntü bozulmuştu bundan birşey olmadı .
Hocam peki Afterburnerı sürekli açık tutmanın bir ayarı var mı ? Her PC'yi açtığımda programı açıp ekran kartının voltajını oynamak zararlı olmaz mı ? @Tolga Samet Hocama da sormuş olayım hocam MSI Afterburnerın ana sayfasından -100 voltaj yapmakla ctrl+f yapıp o ekrandan son 4 değeri ortalama 100 voltaj indirmenin bir farkı var mıdır ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı