Çözüldü MSI RX580 Armor 8G OC aşırı ısınma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tolkan

Centipat
Kullandığım ekran kartı çok fazla ısınıyor. 90'ı görüp sistemin kendini kapattığını biliyorum, kasamda 4 adet fan var, hava sirkülasyonunun iyi olduğunu düşünüyorum. Voltaj ayarı mı yapmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum. Overclock konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim.

Çözüm
@Tolkan Kartı yeni mi aldın, yoksa 2. el mi? 2. el ise termal macun değişimi yap. Eğer sıfır aldıysan iade edip Nitro+ veya Pulse modellerinden almaya bak. Eğer iade edemiyorsan voltaj düşürüp fan hızlarını arttırabilirsin.
Kullandığım ekran kartı çok fazla ısınıyor. 90'ı görüp sistemin kendini kapattığını biliyorum, kasamda 4 adet fan var, hava sirkülasyonunun iyi olduğunu düşünüyorum. Voltaj ayarı mı yapmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum. Overclock konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim.
580 Armor zaten sıkıntılı bir ekran kartı soğutmada. Değiştirmekten başka çare yok. Yani Sapphire alabilirsiniz.

@Tolkan Kartı yeni mi aldın, yoksa 2. el mi? 2. el ise termal macun değişimi yap. Eğer sıfır aldıysan iade edip Nitro+ veya Pulse modellerinden almaya bak. Eğer iade edemiyorsan voltaj düşürüp fan hızlarını arttırabilirsin.

Çözüm
Kasa modeliniz nedir? Çünkü aynı ekran kartını bende kullanıyorum genellikle 65-70 derece arasında çalışıyor ve herhangi bir işlemde yapmadım tüm ayarları default'ta.

@FalconPolat Günden güne değişiyordu tabii. Arka arkaya 5-6 tane de görebilmek mümkündü. Neyse ki undervolt hayat kurtardı. Zararına satıp aynı performansı almak yerine undervolt kesinlikle daha mantıklı bir seçim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı