MSI RX6600 oyunlarda 80 derece oluyor

Rapor41

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. MSI Afterburner programını açıyorum fan hızı oyun içinde süreli 0-80 arası gidip geliyor. Sürekli değişiyor aşırı rahatsız ediyor. Sıcaklıkta problem yok. WattMan hatası dedikleri bu mu oluyor?

Başlık yanlış olmuş, fan kullanımı 0-80 arası ise kart kendisini soğutmaya çalışıyor. Sürücüden isterseniz bir fan eğrisi ayarlayın kart için sıcaklıkları da bozmayacak şekilde.

WattMan böyle bir şey değil, siyah ekran alırsınız WattMan'de.

Merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. MSI Afterburner programını açıyorum fan hızı oyun içinde süreli 0-80 arası gidip geliyor. Sürekli değişiyor aşırı rahatsız ediyor. Sıcaklıkta problem yok. WattMan hatası dedikleri bu mu oluyor?

MSI Afterburner'dan fan ayarını manuel yapıp oyuna girin, sıcaklık da 75 dereceye kadar sıkıntı olmaz. WattMan hatasıyla alakası yok.

Başlık dalgınlığıma gelmiş.Kardeşimde MSI RX5700 ARMOR ekran kartı var.Beraber aynı oyunu(Apex) oynuyoruz onun fan hızı stabil 40 seviyelerinde.Benimki bi 0 iniyor bi 20 oluyor sonra tekrar 0 sonra 50 yani sürekli değişiyor.Ekran kartı yoran oyunlarda 80 kadar anı bir şekilde çıkıyor acayip ses çıkıyor.

Başlık dalgınlığıma gelmiş. Kardeşimde MSI RX5700 Armor ekran kartı var. Beraber aynı oyunu(apex) oynuyoruz onun fan hızı stabil 40 seviyelerinde. Benimki bir 0 iniyor bir 20 oluyor sonra tekrar 0 sonra 50 yani sürekli değişiyor. Ekran kartı yoran oyunlarda 80 kadar anı bir şekilde çıkıyor acayip ses çıkıyor.

Bu kadar rahatsız ediyorsa, MSI Afterburner veya ekran kartı sürücüsünden fan eğrisi yapın.

@Rapor41 77'yi geçirmeyecek şekilde bir fan eğrisi yeterli, ona göre ayarlayın. Oyun içinde 65-70 arası kalması kafi.

MSI Afterburner manuel olarak kendim ayarladım 30 dk Apex Legends oynadım GPU sıcaklık 55 C, fan hızı 30-35 arası, 1 saat Cyberpunk oynadım GPU sıcaklık 65 C fan hızı 45-50 arası oldu.Kulaklık takıyorum ses stabil olduğu için oyun oynarken unutuyorum.Diger türlü takındı haline geliyor 🙂

MSI Afterburner manuel olarak kendim ayarladım 30 dk Apex Legends oynadım GPU sıcaklık 55 C, fan hızı 30-35 arası, 1 saat Cyberpunk oynadım GPU sıcaklık 65 C fan hızı 45-50 arası oldu. Kulaklık takıyorum ses stabil olduğu için oyun oynarken unutuyorum. Diger türlü takındı haline geliyor 🙂

MSI Afterburner yerine Radeon Software'dan ayarlasanız daha iyi, MSI Afterburner 3. parti bir program ve fan profilini devreye almak için başlangıçta çalıştırmanız lazım. Radeon Software ile daha sağlıklı olur, direkt 1. parti.

Geri
Yukarı