MSI Ryzen anakartlar sorunlu mu?

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Aklımda MSI B350 PC MATE vardı fakat bir çok yerde MSI Ryzen akartların sorunlu olduğunu duydum. Bu doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat olarak çok uyguna bulursan al. Ama onun dışında ben olsam ASUS seçerdim. Daha Ryzen ile ASUS anakart kullananların bir problem yaşadığını duymadım. Tabi bu dediğim gibi 2 markanın fiyatları aynıysa tercih edebilirsiniz. ASUS'a gidip fazladan para vermenin anlamı yok. Hangisi ucuz ise onu alın.

Sorunlu değil fakat performans bakımından biraz geride kaldığı söyleniyor. R5 1500X ve B350m Bazooka kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Farklı marka bir anakart kullanmadığım için performans bakımından gerçekten fark var mı yok mu bilmiyorum.

@d4nte Siz kaç MHz kullanıyorsunuz şuan RAM'leri?

Ben birine MSI B350 PC Mate anakart ile sistem kurdum. Anakartta RAM'ler 2400MHz üstüne çıkmıyordu. Şuan BIOS felan update geldiyse sorun çözüldüyse bilemem. Çoğu kişi böyle sorunlar yaşadı.

Bu anakartı öneririm. Şuan heryerde 450TL. Burada 410TL.
Gigabyte GA-AB350-Gaming AMD B350 Soket AM4 ATX 64GB DDR4 Anakart GA-AB350-GAMING - Nanokatalog
Sanırım bu anakartın birde gaming 3 modeli var aralarında ne fark var?

@d4nte Siz kaç MHz kullanıyorsunuz şuan RAM'leri?

Ben birine MSI B350 PC Mate anakart ile sistem kurdum. Anakartta RAM'ler 2400MHz üstüne çıkmıyordu. Şuan BIOS felan update geldiyse sorun çözüldüyse bilemem. Çoğu kişi böyle sorunlar yaşadı.

Bu anakartı öneririm. Şuan heryerde 450TL. Burada 410TL.
Gigabyte GA-AB350-Gaming AMD B350 Soket AM4 ATX 64GB DDR4 Anakart GA-AB350-GAMING - Nanokatalog

Hemen açıklayayım. Bilgisayar parçalarını toplarken 16 GB 2666 MHZ ram almıştım. İlk uefi kurulumunda ramler 2133 MHZ ile çalışıyordu. Hemen BIOS güncellemesi yaptım ve 2666 MHZ'ye geldi direk. Şuan sorunsuzca kullanıyorum. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı