MSI Servis Değişim Rezaleti

• Konuyu başlatan Reiz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 5B

Reiz

Hectopat
Daha fazla  
Anakart arızasını kullanıcı olarak %100 test etmeme rağmen servis bana ürünü test ettiklerini ve sorun olmadığını 3 kez servis raporu ile beyan etti. Ben ısrarcı davranınca da değişim olacağı söylenerek ürün tarafıma gönderildi.

Ürün bana ulaştığında içerisinden farklı model bir anakart çıktı ve bu ürün kullanılmış bir üründü. Üstüne üstlük RAM slotundan sadece 1 tanesi çalışıyordu.

Arayıp, durumu belirttiğimde bana bunun müşteri memnuniyeti için yapıldığını, istersem eski anakart ile değişim yaparak tekrar bana göndereceklerini söylediler. Ve değişimin ilk 6 ay içerisinde bozulan ürünlerde yapıldığını, bu yüzden talep etsem bile, hatta arızalı olduğu teyit edilse bile yenisiyle değişim yapılmayacağı bilgisi de tarafıma iletildi.

Bana gönderilen anakart 28.03.2018 tarihinde alınan bir üründü. Ve yüksek ihtimal arıza yaptığı için servise gönderildi. Servis yenisi ile değişim yaptı. Ellerinde kalanı da güya müşteri memnuniyeti diye mağdur müşterilerini gönüllemek adına bu şekilde gönderiyorlar sanırım. Koskaca MSI firmasının servisine bakım hele!

MSI Türkiye, MSI Globel’e kadar konuyu iletmiş olmama rağmen henüz çözümleyici bir yanıt alma şansım ne yazık ki olmadı. Şikayetvar üzerinden de sorunlarımı dile getirdim.

Şimdi bu durumdan dolayı mağdurum. 14.06.2017 tarihinde alınan bir anakart, vaat edilen 3 yıllık bir garanti ve sonuç.

Elimde servis formları, arıza ile ilgili yazdığım detaylar, hatanın resim ve videoları mevcut. Bu durumda tüketici hakem heyetine mi başvurmalıyım? Yoksa beklemeli miyim?

Bu konuda daha önce tecrübe sahibi arkadaşlar yaşadıkları tecrübeyi ve bilgilerini buradan paylaşırsa en azından bundan sonra daha az mağdur olacaktır.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 ay muhabbeti, firmaların uğraşmamak ve kendilerini kurtarmak için uydurdukları bir şey. Sürekli Dolar arttığı için bu işgüzarlığı yapıyorlar. Bunu size yazılı olarak söyledilerse süper, çünkü yaptıkları şey kanunlar hiçe saymak. Yani muteriyi yanıltmak + yalan beyanda bulunmak + kanunlari hiçe saymak gibi bir sürü suç işliyorlar.

Kanunlarımızda garanti süresi 2 yıldır. Bunun sadece 6 ayında değişim yapılır diye bir şey yok. 2 yıl içinde kullanıcıdan kaynaklı olmayan bütün sorunlarda firma, 20 iş günü içinde
1) para iadesi
2) birebir ürün değişimi
3) Bozukluk kadar bedel iadesi

Seçeneklerinden biriyle konuya çözüm bulur. Bulamazsa müşteri 1. veya 2. seçeneklerden birini seçer ve onun dediği olur. Aksi takdirde mahkeme yoku açıktır, mahkeme kazanılınca da tazminat talebi yolu açıktır.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Msi Türkiye bugün servis ile görüştüklerini, süreç hakkında bilgi vereceklerini söylediler. Garanti ile alakalı olarak da teknisyenin mail hesabından gelen mail var. Bu eğer iş tüketici hakem heyetine kalırsa elimizi kuvvetlendirecektir. Bakalım süreç bize ne gösterecek.
Şu ana kadar ne yetkili servis Servispoint, ne de Türkiye Temsilcisi MSİ Türkiye tarafından net bir yanıt ya da sonuç alabilmiş değilim. Servis konusunda bana bu kadar sorun yaratan MSİ firmasını almadan önce bir kez daha düşünün derim. Bir de ben sizce şimdi ne yapmalıyım?

Ben de ekran kartımı servise göndermiştim ve bana da ikinci el fanları tozlu bir ekran kartı göndermişlerdi. MSI teknik servisi bu konuda çok kötü. ASUS firması ise direkt değişim veya para iadesi yapıyor. Hiç sıkıntı çıkarmıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ekran kartımı servise göndermiştim ve bana da ikinci el fanları tozlu bir ekran kartı göndermişlerdi. MSI teknik servisi bu konuda çok kötü. ASUS firması ise direkt değişim veya para iadesi yapıyor. Hiç sıkıntı çıkarmıyorlar.
Birkaç olaya bakarak servisleri kötülemek çok mantıklı değil bence. 2015 yılında aldığım bilgisayarda anakart arızası vardı aldığımdan beri. 2017 Aralık ayında servise verdiğim zaman anakart komple değiştirildi sıfırıyla. Mesela ben çok memnun kaldım bu olaydan dolayı kendilerinden. Ama geçen hafta Vatan Bilgisayar çalışanlarından birkaç tanesinden duyduğuma göre, yakın zamanda MSI teknik servisi el değiştirmiş. Onlarda çok memnun değillermiş durumdan. Asus çok güzel demişsiniz ama bende o firmanın teknik servisinden hiç haz etmiyorum mesela. Dört ya da beş farklı parça servise gönderdim ama ilgi, alaka yerlerdeydi. Bozuk olan Strix 2.0 kulaklığımı tamir etmemek için o kadar çok bahane uydurdular ki, uyduracak bahane kalmayınca yenisiyle değiştirmek zorunda kaldılar. Demem o ki; şu firmanın teknik servisi iyi, bunun ki kötü diye yargılamak oldukça yanlış.

Ben bu tarz bir durumda olsaydım hiç uğraşmadan Tüketici Hakları'na başvuru yapardım. Süreç biraz uzun sürüyor yaklaşık 3-4 ay kadar ama sonunda kazanacağınızı düşünüyorum. Yakın zamanda arkadaşım elinde sizinkine göre neredeyse hiçbir şey olmamasına rağmen kazandı. Bu arada eğer yazılı değil de sözlüyse geçen muhabbetler, firma kayıt altına tutuyor olması lazım o kayıtları. Tüketici Hakları'na başvuru yaparken bunu belirtirseniz sizin için iyi olur.

Birkaç olaya bakarak servisleri kötülemek çok mantıklı değil bence. 2015 yılında aldığım bilgisayarda anakart arızası vardı aldığımdan beri. 2017 Aralık ayında servise verdiğim zaman anakart komple değiştirildi sıfırıyla. Mesela ben çok memnun kaldım bu olaydan dolayı kendilerinden. Ama geçen hafta Vatan Bilgisayar çalışanlarından birkaç tanesinden duyduğuma göre, yakın zamanda MSI teknik servisi el değiştirmiş. Onlarda çok memnun değillermiş durumdan. Asus çok güzel demişsiniz ama bende o firmanın teknik servisinden hiç haz etmiyorum mesela. Dört ya da beş farklı parça servise gönderdim ama ilgi, alaka yerlerdeydi. Bozuk olan Strix 2.0 kulaklığımı tamir etmemek için o kadar çok bahane uydurdular ki, uyduracak bahane kalmayınca yenisiyle değiştirmek zorunda kaldılar. Demem o ki; şu firmanın teknik servisi iyi, bunun ki kötü diye yargılamak oldukça yanlış.

Ben bu tarz bir durumda olsaydım hiç uğraşmadan Tüketici Hakları'na başvuru yapardım. Süreç biraz uzun sürüyor yaklaşık 3-4 ay kadar ama sonunda kazanacağınızı düşünüyorum. Yakın zamanda arkadaşım elinde sizinkine göre neredeyse hiçbir şey olmamasına rağmen kazandı. Bu arada eğer yazılı değil de sözlüyse geçen muhabbetler, firma kayıt altına tutuyor olması lazım o kayıtları. Tüketici Hakları'na başvuru yaparken bunu belirtirseniz sizin için iyi olur.

En son çare artık kesinlikle Tüketici Hakem Heyeti gibi görünüyor. MSİ Global ve MSİ Türkiye'ye durumu bildirdim. Çok uzun bir süre geçtikten sonra bilgi verdiler ve bana servisin ağzıyla konuşup "Ürünü tekrar gönderin, biz buna göre size çözüm üreteceğiz" diye mail attı MSİ Türkiye. Artık bu hafta içi gönderip durumu netleştireceğim.

Servis konusuna gelecek olursak o da bana göre elektronik eşya gibi şans işi. Aynı ürünü arızalanan iki kişi servise ürünü gönderdiğinde bir tanesi değişim alırken bir tanesi sorunsuz diye gönderilebiliyor. Bu durumda değişim alan servise tam not verirken, sorunsuz diye gönderilen şikayetçi oluyor. Dolayısıyla bu kişinin şansı ile alakalı. Ama yine de Servispoint olarak teknisyenlerden değilde uygulanan işlemlerden dolayı her daim şikayetçi olacağım. MSİ gibi bir firmaya bu servisin yakışmadığını düşünüyorum.

Hafta süreç hakkında gelişmeleri buradan paylaşırım. Umarım benim adıma o yukarıda bahsettiğim şans faktörü devreye girer de artık bende mutlu bir MSİ tüketicisi olabilirim.

Teknik servisleri yargılamak konusunda haklısınız, anakart konusunda genelde bütün firmalar iade veya değişim yapıyor ama ekran kartı veya kulaklık konusu işler farklı demekki.

Benim yaşadığım olayda bana eski, yıpranmış ekran kartı gönderdikleri için çok şaşırdım. Müşteri hizmetlerini aradığımda bana bu durumun normal olduğunu, ekran kartımın yurt dışından gelen çalışır bir ekran kartıyla değiştiğini söylediler. Ben ekran kartımı daha yeni almıştım. Teknik servise neredeyse sıfır ürün gönderdim ancak bana gönderdikleri eski olunca MSI markası gözümden düştü. Dediğiniz gibi mahkemeye başvuracaktım ancak bir hafta sonra evime bir kargo geldi. İçinden benim servise gönderdiğim ekran kartı çıktı. Bu sefer de çok sevindim tabi. Elimde iki adet GTX 1080 TI oldu. :cool:

Teknik servisleri yargılamak konusunda haklısınız, anakart konusunda genelde bütün firmalar iade veya değişim yapıyor ama ekran kartı veya kulaklık konusu işler farklı demekki.

Benim yaşadığım olayda bana eski, yıpranmış ekran kartı gönderdikleri için çok şaşırdım. Müşteri hizmetlerini aradığımda bana bu durumun normal olduğunu, ekran kartımın yurt dışından gelen çalışır bir ekran kartıyla değiştiğini söylediler. Ben ekran kartımı daha yeni almıştım. Teknik servise neredeyse sıfır ürün gönderdim ancak bana gönderdikleri eski olunca MSI markası gözümden düştü. Dediğiniz gibi mahkemeye başvuracaktım ancak bir hafta sonra evime bir kargo geldi. İçinden benim servise gönderdiğim ekran kartı çıktı. Bu sefer de çok sevindim tabi. Elimde iki adet GTX 1080 TI oldu. :cool:

Siz yine şanslısınız. En azından sizi sevindirecek bir hataları bile olmuş. Lakin benim durumum tamamen farklı. Ve herhangi bir çözüm sunacaklarını da açıkçası sanmıyorum. Bir umut, son kez gönderip göreceğiz önümüzdeki hafta içi. İnşallah beni şaşırtırlar.

Siz yine şanslısınız. En azından sizi sevindirecek bir hataları bile olmuş. Lakin benim durumum tamamen farklı. Ve herhangi bir çözüm sunacaklarını da açıkçası sanmıyorum. Bir umut, son kez gönderip göreceğiz önümüzdeki hafta içi. İnşallah beni şaşırtırlar.

Hocam benim durum onların isteği dışında gerçekleşmiş. Kendilerini aradığımda olayın farkında değillerdi. Çok şükür işim rast gitti ki kendi ekran kartıma kavuştum. Yoksa kaçıncı el olduğu belli olamayan bir ekran kartını bana iteleyeceklerdi. Sonra bana ait olmayan ekran kartını kendilerine geri gönderdim. Umarım sizin sorununuz da bir şekilde çözülür de rahat edersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı