Çözüldü MSI Stealth 15m bilgisayara SSD yükseltmesi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ES68

Femtopat
Arkadaşlar merhaba,

MSI Stealth 15m - Core i7 11375h - RTX 3060 6 GB - 16 GB RAM - 500 GB SSD versiyonuna sahip olduğum dizüstü bilgisayarı yeni aldım.
Bilgisayara herhangi bir yazılım vs. kurmadım sadece kutusunda çıkardım ve bulunan SSD'yi yükseltmek maksadıyla Samsung 980 - 1 TB PCI-e 3.0 X 4 SSD sipariş ettim.
Bu aşamada; FreeDOS olan ve bir kurulum dahi yapmadığım, kutusundan çıkardığım gibi duran bilgisayara doğrudan yeni SSD'yi takıp Windows kurulumunu yapabilir miyim? Bilgisayarın içinde gelen 500 GB'lık SSD'de olan dosyalar var mıdır? MSI'ın birtakım driver dosyaları içinde gelen 500 GB'lık SSD'de midir? Bunları aktarmam gerekir mi? Ya da yeni SSD'yi doğrudan takıp Windows 10 Pro kurulumunu yapsam sonra yüklenebilecek şeyler midir?
Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Ayrıca, MSI kullanıcılarının diğer tavsiyelerine de açığım, ilk defa MSI kullanacağımdan dolayı yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Çözüm
Free dos olduğundan boş olur bu 1.
2.olarak alt kapağı açtığınızda bildiğim kadarıyla bir M.2 yuvası mevcut 2.SSD'yi takabilirsiniz bu konuda bir sorun olmaz. Windows 10 uda 980'e kurabilirsiniz.
2.olarak alt kapağı açtığınızda bildiğim kadarıyla bir M.2 yuvası mevcut 2.SSD'yi takabilirsiniz bu konuda bir sorun olmaz. Windows 10 uda 980'e kurabilirsiniz.

Çözüm
Cevabınız için teşekkür ederim, maalesef ki bilgisayarın M.2 için tek slotu mevcut o yüzden doğrudan yükseltme yapmak dışında seçeneğim yoktu. O zaman içinde yerleşik olan SSD'yi çıkarıyorum ve yeni 1 TB SSD'yi takıp Windows'un kurulumunu gerçekleştiriyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim, maalesef ki bilgisayarın M.2 için tek slotu mevcut o yüzden doğrudan yükseltme yapmak dışında seçeneğim yoktu. O zaman içinde yerleşik olan SSD'yi çıkarıyorum ve yeni 1 TB SSD'yi takıp Windows'un kurulumunu gerçekleştiriyorum.

Evet öyle yapabilirsiniz eğer yardımcı olduysam çözüm ile işaretler iseniz sevinirim olmazsa canınız sağ olsun.

Geri
Yukarı