MSI Suprim X nasıldır?

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
MSI Suprim X'in 3080 ve 3090 modelleri var biliyorsunuz. Bu modellerin rakiplerine göre avantajı veya dezavantajı var mı? Gerek soğutma gerekse performans olarak, alınır mı yoksa daha iyi seçenekleri var mı? Meraktan soruyorum.

Üst seviyede GameRock modellerini önerebilirim. Tabii ki bu serinin kralı ASUS ROG STRIX. Lakin Palit GameRock modelinden bir tık daha iyi olmasıyla beraber 2000 TL veya daha pahalıya satılıyor. Eğer ekosistem yapıp en üst seviye kart istiyorsanız ROG, F/P üst düzey bir kart istiyorsanız GameRock öneririm.

Üst seviyede GameRock modellerini önerebilirim. Tabii ki bu serinin kralı ASUS ROG STRIX. Lakin Palit GameRock modelinden bir tık daha iyi olmasıyla beraber 2000 TL veya daha pahalıya satılıyor. Eğer ekosistem yapıp en üst seviye kart istiyorsanız ROG, F/P üst düzey bir kart istiyorsanız GameRock öneririm.
En üst seviye kart sizce neden Aorus Xtreme değil ? (Yanlış anlamayın merak ettiğim için soruyorum.)

En üst seviye kart sizce neden Aorus Xtreme değil ? (Yanlış anlamayın merak ettiğim için soruyorum.)
Tier listlerde ASUS ROG Strix, sıvı soğutmalı kartlar hariç en tepede. Malzeme kalitesi olsun, diğer teknik ayrıntılar olsun, hep en üst seviye. Tabii ki fiyatı da ona göre pahalı. Mesela ilk zamanlarda kapasitör sorunları çoğu kartta yaşanırken, 1 tane bile ROG kartlarda bu sorunu yaşayan görmedim. Sıcaklık ve MHz olarak en tepedeki model de kendileri. Xtreme modeli de kötü değil fakat ROG'dan bir tık geride. İleride OC gibi işlemler yapılsa da üzmeyecek bir model.

Arkadaşlar meraktan sordum zaten ROG Strix'in en iyisi olduğunu ve Gamerock'un da çok iyi bir kart olduğunu biliyorum. Sadece Gaming X Trio biraz geride kalmıştı rakiplerine göre ben de acaba bu modelde düzeltip bir şeyler başarabilmişler mi diye meraktan açtım konuyu.

Geri
Yukarı