MSI THIN GF63 laptop alınır mı?

Eğer oyunları yüksek veya ultrada oynamam diyorsanız yeterli olur. RAM düşük, ram eklemesi yapılması gerekiyor. 6GB VRAM çok önü açık değil açıkçası.

RAM götürmez brom 8 GB şu an gerçekten yetersiz yakın zamanda alacaksan yakın zamanda yükseltme yapmanı öneririm, 5-6 sene için net bir şey diyemem ama önümüzdeki 3-4 yıl problem yaşamayacağını düşünüyorum.
Ayrıyeten ne işle uğraşacağını da söylersen daha detaylı yardımcı olabiliriz.
4050 fena bir kart değil ama sonuçta 4K serisinin en düşüğü olduğu için bu bütçelik bir Gaming laptop olarak kesinlikle işini görür, i5 12K da fena değil yani. Memnun kalırsın.

Alınmaz. TN panel ve 45W ekran kartı var.

TN panel icin fazla üzüleceğini düşünmüyorum bir oyuncu laptopu için ama 45W gercekten sıkıntı, Monster'ın 3060'lı laptopu sanırsam 100 küsur Watt'la calısıyordu onun yanından geçemez.

45 w ekran kartı ve bu kasaların ısınma problemi nedeniyle eğer daha fazla bütçen varsa başka ürünlere göz atmanı öneririm. Ancak fiyat olarak baktığın zaman oldukça makul böyle bir sisteme sadece 8 gb ram daha eklersin. Eğer ben çok oyun oynamam diyorsan bu bilgisayar seni çok uzun yıllar götürür. TN panel IPS'e yakın kullanılmış o nedenle çok üzmez o konuda.

Sizce RTX 3050 Ti'lı Monster mı bu mu?

4050 teknoloji olarak RTX gerektiren oyunlarda çok daha iyi performans verir. Ama bize sırf ekran kartı sorarak laptop farkı sorman anlamsız şu an. Tüm sistemi görmek gerekir. 3050 de fazlasıyla yetersiz bir kart ayrıca.

RAM götürmez brom 8 GB şu an gerçekten yetersiz yakın zamanda alacaksan yakın zamanda yükseltme yapmanı öneririm, 5-6 sene için net bir şey diyemem ama önümüzdeki 3-4 yıl problem yaşamayacağını düşünüyorum.
Ayrıyeten ne işle uğraşacağını da söylersen daha detaylı yardımcı olabiliriz.
4050 fena bir kart değil ama sonuçta 4K serisinin en düşüğü olduğu için bu bütçelik bir Gaming laptop olarak kesinlikle işini görür, i5 12K da fena değil yani. Memnun kalırsın.

TN panel icin fazla üzüleceğini düşünmüyorum bir oyuncu laptopu için ama 45W gercekten sıkıntı, Monster'ın 3060'lı laptopu sanırsam 100 küsur Watt'la calısıyordu onun yanından geçemez.

Eğer oyunları yüksek veya ultrada oynamam diyorsanız yeterli olur. RAM düşük, RAM eklemesi yapılması gerekiyor. 6 GB VRAM çok önü açık değil açıkçası.

RAM eklemesi yaparım ama RTX 3050 Ti'lar 4 GB, daha iyi öneriniz var mı 20000 TL'ye?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı