MSI Tomahawk Max2 anakart ile R7 5800X uygun olur mu?

eximPP

Picopat
Daha fazla  
Ryzen 7 5800X işlemci aldım ve anakart olarak MSI Tomahawk Max2 almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir düşünce mi ve o kartı alırsam eski bir işlemci ile BIOS güncellemesi yapmak zorunda kalır mıyım? Anakart için Max 3000 TL'yi geçmeyecek şekilde önerileriniz veya bu konu hakkında yorumlarınız varsa bana çok yardımcı olmuş olursunuz. Teşekkürler.

O anakartı alırsan bir önceki nesilin anakartı olduğu için BIOS güncellemen gerekir. O bütçede bunu öneririm:

Çok teşekkürler yüksek ihtimal 1-2 güne nakit elime geçer geçmez fiyatı artmazsa bunu alacağım hemen.

Ryzen 7 5800X işlemci aldım ve anakart olarak MSI Tomahawk Max2 almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir düşünce mi ve o kartı alırsam eski bir işlemci ile BIOS güncellemesi yapmak zorunda kalır mıyım? Anakart için Max 3000 TL'yi geçmeyecek şekilde önerileriniz veya bu konu hakkında yorumlarınız varsa bana çok yardımcı olmuş olursunuz. Teşekkürler.
Bu ikisinden birisini de alabilirsiniz;

Ama bana soracaksınız B550 MSI alın derim.

Son düzenleme:

Hocam ikiside aynı linklerin. Ayrıca hangi MSI B550? MSI'ın ürettiği bir sürü B550 modeli var.

Ama bana soracaksınız B550 ms.

MSI MPG B550 ile Tomahawk arasında Wi-Fi ve ufak ısınma değerleri birde +1 m2 desteği dışında başka bir fark bulamadım ve MPG kıl payı farkla önde diyebiliriz. Biraz daha bütçe çıkarabilirsem muhtemelen MPG'yi alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı