MSI UEFI BIOS Güncelleme Rehberi

Yukarıda da bir arkadaş sormuş ama ben daha tam anlayamadım. Benim sistem legacy değil yani uefi ve 128ssd+750hdd var. Şimdiki bios sürümüm ise E1757IMS.509 . Acaba w8_E1757IMS.511 mi yoksa w8_E1757IMS.711 mi yüklemeliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda da bir arkadaş sormuş ama ben daha tam anlayamadım. Benim sistem legacy değil yani uefi ve 128ssd+750hdd var. Şimdiki bios sürümüm ise E1757IMS.509 . Acaba w8_E1757IMS.511 mi yoksa w8_E1757IMS.711 mi yüklemeliyim.
Leptop veya anakart modelini vermeden öneri mi yapacağımızı sanıyorsunuz. Daha doğru düzgün bilgi verdiğiniz yok. Zaten yukarıda uefi olarak anlatılıyor.
Ayrıca Neden yeni konu açmıyorsunuz ?

Bende "Güvenlik sekmesi altındaki ''Secure Boot'' özelliğini devre dışı bırakın " seçeneği yok.

Bilgisayarımın uefi desteğini de bulamadım. MSİ ile ilgili bilgiler çok sınırlı Keşke Asus alsaydım:) istemediğin kadar bilgi var Asus bilgisayar lar la ilgili:)
UEFİ desteksiz ve bios güncellemesiz kullanıcaz artık yapacak bir şey yok gibi görünüyor. Burada bunlardan anlayacak bilgisayarcı bulmak da zor. Adamlar anca format atmaktan anlıyor. (Onu bende yapıyorum:)

Aynı sorun bende de var. 7. adımdaki Secure boot state ve aşağısı bende de yok.

Herhalde bunu yapamadığım için veya uefi usbsini hazırlayamadığım için de 11. adımda boot ettiğimde UEFİ yazan herhangi bir şey çıkmıyor bende. Sadece normal boot etme seçenekleri çıkıyor. (Dvd-usb-ssd-hdd-card reader ve big foot agent seçenekleri çıkıyor.)

Alternatif olarak AFUDOS ile de güncelleyebilirsiniz DOS üzerinden.

Tek çözüm buysa bunla alakalı bulmuş olduğum şu konudaki adımları MSI laptop için de uygulayabilir miyim? Tabii ki msi ın bios dosyalarıyla.

NOT: Birebir bu konuyla alakalı olduğu için de yeni konu açma gereği duymadım Murat3058. Gerekirse açarım.

NOT: Birebir bu konuyla alakalı olduğu için de yeni konu açma gereği duymadım Murat3058. Gerekirse açarım.
Yeni konu açarsanız ve yapmış olduğunuz şeyleri, notebook bilgilerinizi vs gerekli tüm bilgileri görselleri paylaşıp sunarsanız daha kısa sürede çözüm üretiriz.

Yeni konu açarsanız ve yapmış olduğunuz şeyleri, notebook bilgilerinizi vs gerekli tüm bilgileri görselleri paylaşıp sunarsanız daha kısa sürede çözüm üretiriz.

Selamlar

Bugün zaten kronik wi-fi sorunum için bir konu açmıştım. ==>>

O sorunu halledebilmek için de bu konunun yardımıyla bios'u update etmeye uğraşıyordum.

UEFİ yi bilgisayarın bios'un da göremeyince AFUDOS ile halledebilmek için de şu konuya ==>> gittim ancak orada da bir eksiklikten dolayı sorun yaşamaktayım.

Kısaca işin özü wi-fi problemiydi.

Birde hatırlarsanız daha önceden farklı bir sorundan dolayı TeamViewer ile bağlanıp bilgisayarıma bir bakmayı önermiştiniz.

Eğer öneriniz hala daha geçerliyse ve bu sorun için de bakabilecek zamanınız varsa lütfen kayıtlı olduğum mail adresime mail atarak beni haberdar edin ve bende sizlerle TeamViewer bilgilerimi paylaşayım.

Sabahtan beri uğraşıyorum ancak hala bir gıdım yol katedemedim.

Murat5038 sağolsun Team Viewer ile laptopa bağlanarak bir çok denemeden sonra AfuWin ile biosumu güncellemiştir.

Tekrar teşekkürler Murat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. Fakat benim bilgisayarda da secure mode özelliği açık değil. Ne yapmam gerekir?
Yukarıda secureboot olmayanlar için dediğim yerden yapabilirsin göremedi isen link;
https://www.technopat.net/forum/diz...d-bios-guncelleme-secure-boot-olmayanlar.html
Buradan senin yapacağın 5. yazandan sonra yazanları uygulayacaksın.
8. kısımda olan yerde ki E16GAIMS.514 değil de senin elinde olan bios'u seçeceksin. Gerisi yazılan şekilde uygulayacaksın.
Ancak dikkatli ol Raid ve Non raid bioslardan doğru olanı indirdiğine emin ol.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı