MSI B450m Mortar BIOS Güncelleme sonrası BIOS Click 5 kayboldu

okan.akkyn

Hectopat
Daha fazla  
MSİ B450 MORTAR anakartımın BIOS'unu son sürüme güncelledim ama BIOS clıck 5 olarak gelmedi, light görünümde geldi.
Fan ayarlarımı BIOS clıck 5 üzerinden rahatça yapabiliyordum ama light sürümde varsa da ben bulamadım. Benim sorum şu; bu başka bir güncellemeyle bu hata ya da lıght görünüm değişecek mi, yoksa böyle kalacak mı? Kalacaksa eski sürüme tekrar dönmek istiyorum.

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Çözüm
MSI'ın 16 MB BIOS çipli anakartlarında Ryzen 3000 serisi işlemciler için yeterli yeri yoktu. Onlar da destekleyebilmek için BIOS'u sadeleştirmek zorunda kaldı. BIOS güncellemesini geri alarak eski haline getirirsin ancak Ryzen 3000 işlemcileri takamazsın.
MSI'ın 16 MB BIOS çipli anakartlarında Ryzen 3000 serisi işlemciler için yeterli yeri yoktu. Onlar da destekleyebilmek için BIOS'u sadeleştirmek zorunda kaldı. BIOS güncellemesini geri alarak eski haline getirirsin ancak Ryzen 3000 işlemcileri takamazsın.

Çözüm
Güzel açıklama olmuş fakat eski sürüme döndürülemiyor diye biliyorum yanlışım olmasın :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı