MSI ve Asus Arasındaki Fark Nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazı arkadaşlar ucuza kaçın diyor. Sonrada ekran kartım çok ısınıyor. Diye konular açılıyor. Benim görüşüme ve kullandığım ekran kartlarından aldığım tecrübe ile MSİ Twin Frozer teknolojisi ile iyi bir soğutmaya sahip. Burada iş yine bütçeye bakar bütçeniz uygun ise bence tercihiniz MSİ olsun.

Ekran kartlarında Asus-MSI ve diğer bütün kartlardaki fark arasındaki fark soğutma farkıdır. İşlemcide ise Intel genellikle oyun için, Ryzen'de render ve genel kullanım için daha uygundur.

MSI ve Asus tercih etmeye ne gerek var ki? Alternatif olarak Galax, Evga, Gigabyte vb. markalar var. Ayrıca artık şu marka fanboyluğundan vazgeçin. Bir tane ejderha logosu için neden fazla para verir bu vatandaş hiç anlamıyorum.

Sen aralarındaki farkı boşver kardeşim git istediğin kartın en ucuzunu al, ama mümkünse Zotac haricinde bir markayı tercih et. Mesela Inno3D, PNY, Evga, Galax, Gigabyte vb. tercih edebilirsin.

MSI ve Asus tercih etmeye ne gerek var ki? Alternatif olarak Galax, Evga, Gigabyte vb. markalar var. Ayrıca artık şu marka fanboyluğundan vazgeçin. Bir tane ejderha logosu için neden fazla para verir bu vatandaş hiç anlamıyorum.

Sen aralarındaki farkı boşver kardeşim git istediğin kartın en ucuzunu al, ama mümkünse Zotac haricinde bir markayı tercih et. Mesela Inno3D, PNY, Evga, Galax, Gigabyte vb. tercih edebilirsin.

Arkadaşın dediklerine katılmıyor Inno3D,PNY ve Galax markalarının kullandığı kompresör ve chip kalitesiyle Asus,Msı ve Gigabytenin kullandığı kalite aynı değildir. Adamlar keyfe o kadar para çekmiyor merak etmeyin.

Beyefendi hiç kimse kendi voltaj izleyici çipini veya MOSFET'lerini üretmez. Bunları satın alırlar ve satanlar da genelde bellidir. Yani çip kalitesi gibi sadece sıyırmak için söylendiği belli olan saçma mesajlar yazmayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı