MSI H81M-P33 ve G3258 Overclock

oucel

Kilopat
Daha fazla  
Msi h81m-p33 anakartım var. İşlemci olarakta İntel'in g3258 kullanmaktayım. Daha önce arkadaşım ayarlarını yapmıştı ve 4.5 ghz ile kullanıyordum ama yanlışlıkla BIOS ayarlarım sıfırlandı ve arkadaşımda ayarları hatırlamıyorum. Ben kendi yaptıgım denemelerimde ya sistem kitlendi ya da hata verip sıfırladı BIOS'u. Bana MSI h81m-p33 için ayarları anlatabilirseniz çok sevinirim.

Sistem özelliklerim;
  • 8gb gskill
  • 600W corsair psu
  • COOLER MASTER SEIDON su soğutma

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen bana da lazım. Aynı ikiliyi kullanıyorum. Voltaj veriyorum, çarpanı artırıyorum çarpan artıyor ama voltaj aynı stock voltajda kalıyor. Yardım eder misiniz?

1.39 çekirdek voltajı ile 44 çarpan ile 4,4GHZ'ye yükseltebilirsiniz.
Eğer BIOS menünüzün ilgili kısmından bir görüntü atarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.
@Silinen üye @oucel

a (2104 x 1560).jpg

1 saattir OC yapmaya çalışıyorum yapamıyorum. 1.4V 'da 4.0 Ghz 'e bile OC edemedim. Nerede yanlış yapıyorum anlamadım. Ayarları yapıyorum sonra f10 ile kaydet çık yapıyorum. Daha açılırken reset üstüne reset.... 1.4V ile 3.9 Ghz 'ye kadar düştüm gene olmuyor . Bir yerde bir ayarı mı? yapmıyorum acaba ? Bana bir yardım.... Bir de max 1.4 V 'a kadar verebiliyorum. Nedeni nş bilmiyorum...

4.0 ghz için voltaj vermene gerek yok. Direk 4.0 ghz yap yeter. Ben öyle kullanıyorum. Sıkıntı yok 1.4 işlemciyi uçurursun :)

Yok gene olmadı. 4.0Ghz 'ye ayarladım Voltaj vermedim. Autoda bıraktım voltajı başlarken reset üzerine reset atıyor. :(

Bir de bu CPU Core Voltage kısmı bende 1.4V'un üzerrine çıkmıyor. Neden acaba bilen var mı ?

DSC_0032.JPG

Atıyorum 1 sn...

Batch kodunu yazarsan bendeki işlemci ile aynıysa olması gerekiyor. Şuan ben de OC yapıyorum, voltaj vermeden 3,9 GHz ile stabil çalıştı şimdi 4,00 GHz deniyorum 10 dk oldu. Biraz daha teste tutucam büyük ihtimal sorun çıkarmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı