MSI ve teknik servisi nasıldır?

mymert

Hectopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş ve @Ali Güngör merhabalar.
Özellikle size birkaç soru sormak istiyorum.
1. Msi fimasını yeni yeni tanımaya başladım ve olabildiğince araştırdım bilgisayarları çok güzel ama servis konusunda nasıl bir firmadır? Bu konuda da çok bilgi var bazısı çok iyi diyor bazısı rezalet diyor hangisini dikkate alsam anlamadım. Servis çok önemli çünkü bilgisayarı internetten almayı düşünüyorum doğal olarak servisle kendim muhatap olacağım. Servis bir sorun olduğunda evden alıyor mu? Yoksa nasıl göndereceğim.
2. GS60 2PE GHOST PRO, GS70 2PE STEALTH PRO, Lenovo y50 ve Asus G550JK modelleri arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?
Dediğim gibi sırf msi servisini bilmediğim için düşük modellere bakıyorum. Diğerlerinide çok bilmiyorum ama en azından mağazadan alacağım modeller ( lenovo, asus).
Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim işim daha önce düştü ve hızlı bir şekilde baş ağrıtmadan sorun halloldu. Servis işlerini yürüten ServisPoint bayram tatili yoğunluğu döneminde bile işini iyi yaptı. Ulaşım konusuna gelince MNG kargo ile anlaşmaları var bildiğim kadarıyla ücretsiz gönderebiliyorsun, kendin götürmen gerekirse diye noktaların haritasını da paylaşayım: ServisPoint - Türkiye'nin en yaygın ve kaliteli servis markası

Maillaşmamdan örnek bir not, kopyala yapıştır yapıyorum:

"Eğer kargo tercih edeceksiniz:

1- Paketlemenin kargoda zarar görmeyecek kadar sağlam yapılması (Eğer mümkünse orjinal kutu ile paketleme yapınız)

2- Cihazda bulunan bilgilerinizin yedek alınması

3- Şikâyet(ler)inizle ilgili bir not yazılması.

Cihaz bize ulaştıktan sonra gerekli incelemeleri yapıp, cihazın size ulaştırılmasını sağlayacağız.

Son olarak cihazı kargoya verecekseniz eğer lütfen bize bilgi veriniz.

Bilginizi rica ederiz,
Saygılarımızla,"

Özetle elemanlarının kullandığı lisan da oldukça güzel, bu bana gelen yanıttan bir örnek. Bu benim gözümde her zaman artı bir nokta. Ha internet üzerinde şikayetçi olan kullanıcılar da vardır, her zaman olacaktır. Çalışan servis elemanlarının her biri bir insan, kötü bir tanesine denk gelmek de her serviste mümkün. Fakat servisin genel kalitesine bakınca karşıda kurumsal bir yapı mevcut ve şikayetler dikkate alınıyor.

Benim tavsiyem GS60 2PE Ghost Pro modeli olacaktır. Ghost incelememizi izlediyseniz sebebini anlayacaksınız, tasarım, mühendislik ve performans olarak enfes bir bilgisayar. Her yıl devam ettirilirse birkaç yıl içerisinde iyi tanınan klasik ve marka serilerden biri haline gelecek. Özetle markaya ve servisine güvenerek gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Dünya'da da, Türkiye'de de MSI oyun dizüstü bilgisayarını en hızlı ve iyi yakalayan firmalardan biri oldu.

Benim işim daha önce düştü ve hızlı bir şekilde baş ağrıtmadan sorun halloldu. Servis işlerini yürüten ServisPoint bayram tatili yoğunluğu döneminde bile işini iyi yaptı. Ulaşım konusuna gelince MNG kargo ile anlaşmaları var bildiğim kadarıyla ücretsiz gönderebiliyorsun, kendin götürmen gerekirse diye noktaların haritasını da paylaşayım: ServisPoint - Türkiye'nin en yaygın ve kaliteli servis markası

1- Paketlemenin kargoda zarar görmeyecek kadar sağlam yapılması (Eğer mümkünse orjinal kutu ile paketleme yapınız)

Cihaz bize ulaştıktan sonra gerekli incelemeleri yapıp, cihazın size ulaştırılmasını sağlayacağız.

Bilginizi rica ederiz,
Saygılarımızla,"

Özetle elemanlarının kullandığı lisan da oldukça güzel, bu bana gelen yanıttan bir örnek. Bu benim gözümde her zaman artı bir nokta. Ha internet üzerinde şikayetçi olan kullanıcılar da vardır, her zaman olacaktır. Çalışan servis elemanlarının her biri bir insan, kötü bir tanesine denk gelmek de her serviste mümkün. Fakat servisin genel kalitesine bakınca karşıda kurumsal bir yapı mevcut ve şikayetler dikkate alınıyor.

Benim tavsiyem GS60 2PE Ghost Pro modeli olacaktır. Ghost incelememizi izlediyseniz sebebini anlayacaksınız, tasarım, mühendislik ve performans olarak enfes bir bilgisayar. Her yıl devam ettirilirse birkaç yıl içerisinde iyi tanınan klasik ve marka serilerden biri haline gelecek. Özetle markaya ve servisine güvenerek gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Dünya'da da, Türkiye'de de MSI oyun dizüstü bilgisayarını en hızlı ve iyi yakalayan firmalardan biri oldu.

Bilginizi rica ederiz,
Saygılarımızla,"

Teşekkürler. Servispointin hangi ilde kaç tane olduğu yazıyor ama adres bilgileri yok :)
Gs70 (eski model) ve Gs60 2PE Ghost Pro incelemelerinizi inceledim ancak içini açtığınızda Gs60 ın fanları çok küçük gibi geldi bana biraz sıkıştırılmış gibi ama 4 çıkışı var. Gs70 de fanlar daha büyük ama 2 çıkışı var ve bu modelde sanki ramlere daha kolay ulaşılıyor gibi geldi. Aralarındaki tek fark sadece ekranları mı yoksa başka farklılıkları var mıdır? Throttling olayını okumuştum yabancı sitelerde 95 derecelere kadar çıkıp kapanıyormuş doğru mu yanlış mı bilmiyorum.
Ayrıca kullanan arkadaşlar da yazarsa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı