MSI Teknik Servisi Nasıldır?

Dediğin gibi sar gönder. Süre konusunu bilemem ama adamlar bu garanti dışına çıkarır falan diye bişey demiyorlar. Ben yanlış bios güncellemesi yaptım. Aradım ve hatta harddiski çıkarıp yollasam olur mu dedim olur dediler. Normalde arka kapağı açtığın anda garanti gider. Kargoyla gönderirken de kargo şirketi bir kağıt yapıştırdı kutuya ve derdimi oraya yazıp yolladım. Ertesi gün biosu yeniden yazıp göndermişler.

Eğer gerçekten ölü piksel varsa ve elimizde panel varsa 1 hafta içerisinde hallolur dediler. Baya sardım. Yani şöyle söyleyim, bilgisayarı çıkarırken sıkılıp bırakabilirler :)
Panel değişimi olucaktı ancak sonradan işlemci ve ekran kartının termal macunlarının değiştirirseniz çok iyi olur, diye ekledim. İnşallah banada ertesi gün gönderirler. Kargo akşam alıcak, çarşamba gibi elimde olursa iyi olur diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

İnşallah hayal kırıklığına uğramam :)
Elimizde panel varsa 1 hafta içerisinde dedi. IPS panel takılcaksa 1-2 hafta bekleyebilirim sanırım :D
@Yararsız Üye Hocam sizin GE60 da Windows 8 vardır muhtemelen. USB 3.0 ları kullanamıyorum. 5 mb ile dosya atıyor. Sürücüsünü buldum, sistem gereksinimi karşılamıyor dedi. BİOS dan baktım, aktifmiş zaten. Acaba donanımsal bir sorun mu? Onu da eklemelimiyim?

@Mithril_Ithilien Sizden de sorumluluk belgesi imzalamanızı istediler mi? Yani kargoda başına bir iş gelirse sorumlusu biz olucakmışız. Bana çok saçma geldi.

Son düzenleme:
Az önce kargoya verdim. Görevli arkadaş, sıkıştırılabilir, düşebilir, üzerine kutu konabilir vs. Bunun garantisini vermiyoruz, size ait dedi. O sırada tereddütte kaldım. Gönderdim bakalım, inşallah sağlam, tek parça, sorunları düzeltilmiş olarak geri gelir.

Ben de bu hafta GX70imi göndermeyi düşünüyorum. Servis ile ilgili sonuç ne oldu acaba? İlk satın aldığımdaki gibi tam kutulu olarak gönderimini yapacağım.

Benim MSI servi ile ilk görüşmem 1 yıl önce bir notebook umun çaşlınmasıyla oldu. Karakoldan MAC adresi istediler, ben de bilmediğim içim seri numarasını falan yolladım, servisler bulabilir ne de olsa. 6 aydır çin e mail attık, cevap bekliyoruz diye dönüş yaptılar, 6 ay sonunda pes ettim.

Sonrasında 6 ay önce yeni bir cihazlarını aldığımda görüştüm. Dedim ki başka sistem yükleyeceğim, raid ler sıkıntı çıkartıyor, bozuluyorlar, sdd leri çıkartıp hdd ye yüklesem sorun hallolcak, açabilir miyim arkasını dedim. Tabi dediler sadece ssd ye dokunmacaksanız açabilirsiniz hemen arkada gözükür zaten, bize bir şey olduğunda getirdiğinizde söylersiniz sadece şuraya mudahele ettim diye, bir sorun etmeyiz dediler. Laptobu ters çevirdim açtım kapağı, baktım ssd yok. Tüm board u çıkartıp alttan almam gerektiği için dokunmadım.

Onun dışında MAC yüklemeye çalışırken raid i bozunca sistem falan da gitti tabi. Götürdüm mecidiyeköy e ücretsiz imaj attılar falan ilgilendiler baya.

MSI'da garantisi biten ürünler için fan temizliğini ve termal macun yenilemesini an itibariyle 35$+ KDV yani 300 TL üzerinde gibi fahiş bir fiyatla yapmaktadırlar. Arabayı bakıma mı gönderiyoruz anlamadım. Kaldı ki Monster'da ömür boyu ücretsiz bakım işlemi varken MSI'ın bu denli yüksek fiyatları yeni bilgisayar alacak olanları düşünmeye itecektir.

İstanbul içi MSI laptop servisi önerileri bekliyorum. Teşekkürler.

MSI'da garantisi biten ürünler için fan temizliğini ve termal macun yenilemesini an itibariyle 35$+ KDV yani 300 TL üzerinde gibi fahiş bir fiyatla yapmaktadırlar. Arabayı bakıma mı gönderiyoruz anlamadım. Kaldı ki Monster'da ömür boyu ücretsiz bakım işlemi varken MSI'ın bu denli yüksek fiyatları yeni bilgisayar alacak olanları düşünmeye itecektir.

İstanbul içi MSI laptop servisi önerileri bekliyorum. Teşekkürler.
35$+KDV=~40$. 40$x6=240TL. Türkiye'deki yüksek genel firma giderleri(kira, hava, su, elektrik) + yüksek ulaştırma bedeli = 300 TL. Kesinlikle fahiş bir fiyat değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı