MSI Vector 16 HX 4080 - i9 14.nesil laptop vs Legion Pro 7 4080/i9 13.nesil laptop

Bütçe
100000

mvnicx

Centipat
Daha fazla  
Bugünlerde PC almayı düşünüyorum 100k gibi bir fiyata çıkabiliyor bütçem bu iki laptop arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım.
MSİ Vector 16 HX
Legion Pro 7
(Ek olarak 100kya masaüstü+MacBook Air almayı da düşündüm ama alabileceğim sistemlere göre bu laptoplar daha performanslı göründü.)

İkisinin de kasası başarılı. Lenovo daha yüksek çözünürlüğe sahip daha iyi panelli . Aralarında 1 nesil işlemci farkı var. Ben Legion 7 Pro alırdım.

Aldığın laptop, ileriye dönük olmayacak. Donanım RAM ve SSD dışında değişemeyecek. Desktop ise kolayca upgrade edilebilir. Ayrıca sıcaklık/performans,f/p'den daha önemli. Yerinizde olsam, desktop+Mac seçeniğini seçerdim.

Aldığın laptop, ileriye dönük olmayacak. Donanım RAM ve SSD dışında değişemeyecek. Desktop ise kolayca upgrade edilebilir. Ayrıca sıcaklık/performans,f/p'den daha önemli. Yerinizde olsam, desktop+Mac seçeniğini seçerdim.
Hocam doğru söylüyorsunuz o seçeneği de düşünüyorum m1 air 30 k zaten onu çıkınca geriye 70 k kalıyor 70kya bu laptoplarla eşdeğer bir sistem söyleyebilir misiniz ?

Hocam doğru söylüyorsunuz o seçeneği de düşünüyorum M1 Air 30 k zaten onu çıkınca geriye 70 k kalıyor 70kya bu laptoplarla eş değer bir sistem söyleyebilir misiniz?

Hocam baktım da eş değer fiyatlarda bayağı yükselmiş. Galiba sizin seçiminiz daha doğru.

@Kaan Diktaş 70K bütçeye ne toplanabilir masaüstü tarafında?

İki model arasında Vector'un işlemcisi daha iyi Legion ise kalite olarak daha iyi, ben Legion tercih ederdim muhtemelen.

@Kaan Diktaş 70K bütçeye ne toplanabilir masaüstü tarafında?

İki model arasında Vector'un işlemcisi daha iyi Legion ise kalite olarak daha iyi, ben Legion tercih ederdim muhtemelen.

Güzel işler ortaya çıkar hocam. Sadece sistem için mi bu bütçe? Monitör ya da ekipmanlar dahil mi?

Evet hocam ben de fiyatları görünce bu seçeneğe yönelmiştim.

Sadece sistem için hocam.

3K TL daha artmanıza kesinlikle değecek bir sistem.

Bu bütçede toplama yapılmasına da yönelebilirsiniz.

Bugünlerde PC almayı düşünüyorum 100k gibi bir fiyata çıkabiliyor bütçem bu iki laptop arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım.
MSİ Vector 16 HX
Legion Pro 7
(Ek olarak 100kya masaüstü+MacBook Air almayı da düşündüm ama alabileceğim sistemlere göre bu laptoplar daha performanslı göründü.)
msi al lenovo berbat kasa olarak 100k verip alınan laptopun tasarımına bak saçmalık msi kesinlikle daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı