MSI - Vector GP66 15.6" 165Hz Intel Core i712800Hx 3070 Ti alınır mı?

DDR4 evet ama, geçenlerde başka bir forumda DDR4 bilgisayarların şu anda piyasadaki oyunların çoğu için daha iyi performans sunduğunu okumuştum.

Zamanla oyunlar DDR5'e göre optimize edildikçe durum değişecektir ama oyundan ziyade diğer uygulamalar için özellikle DDR5 sizin için çok önemli ve gerekli değilse oyun için halen DDR4 oldukça yeterli diye düşünüyorum ben de.

Çok dünyalar kadar fark yaratacağını düşünmüyorum ben de. Geride kalan özellikler ve fiyat haliyle tatmin edici. Başka insanların da bu cihazı tercih ettiğini bilmek güzel oldu.

Çok dünyalar kadar fark yaratacağını düşünmüyorum ben de. Geride kalan özellikler ve fiyat haliyle tatmin edici. Başka insanların da bu cihazı tercih ettiğini bilmek güzel oldu.

İzlediğim incelemenin birinde MSI Vector GP66'nın 12700h işlemci / 3070 Ti ve 16 GB versiyonunun çoğu oyunda FPS konusunda 3080Ti li daha pahalı cihazlara çok yakın olduğunu ve birçok 3080 li laptoptan daha yüksek FPS verdiği görülüyordu. Yani muhtemelen malzeme kalitesi düşük tutulmuş ama oyun performansı için uğraşılmış.

İzlediğim incelemenin birinde MSI Vector GP66'nın 12700h işlemci / 3070 Ti ve 16 GB versiyonunun çoğu oyunda FPS konusunda 3080 Ti'li daha pahalı cihazlara çok yakın olduğunu ve birçok 3080'li laptoptan daha yüksek FPS verdiği görülüyordu. Yani muhtemelen malzeme kalitesi düşük tutulmuş ama oyun performansı için uğraşılmış.

Öyle de olabilir tabii ekran kartı Max-P model olsa gerek bazı 3080 testlerinde daha ön planda olduğunu gördüm ben de.

Öyle de olabilir tabii ekran kartı Max-P model olsa gerek bazı 3080 testlerinde daha ön planda olduğunu gördüm ben de.

Max Q veya Max P ayrımı artık pek görmüyorum genelde GPU nun güç değeri önemli bu konuda. 150 Watt'a kadar güç çekebiliyor bunun avantajıyla yüksek FPS leri görebiliyor cihaz.

Merhaba,

MSI - Vector 15.6" 165hz Gaming Laptop cihazı yurt dışından satın alacağım. Büyük bir indirimde olduğunu görünce fırsatı kaçırmamak istedim. Cihaza harici monitör bağlayıp kullanacağım. Yurt dışı bazı markalara da göz attım ama aralarında fiyat performans olarak en uygunu bu geldi bana? Cihazın eksik olan ya da şöyle bir cihaz tercih etseniz daha iyi olurdu diyebileceğiniz önerilerinize açığım. Oyun ve render tarzı işlemler için kullanacağım.

Hocam ne yaptınız aldınız mı bu cihazı? Geldi mi yeşillendirin bizleri :)

Hocam ne yaptınız aldınız mı bu cihazı? Geldi mi yeşillendirin bizleri :)

Hocam cihazı aldım, çok beğendim. Modeli GP66 hx 12ugs olan model olarak ulaştı elime. Thunderbolt 4 desteği bulunuyor, Type-C to DP gen2, HDMI bağlantısı falan da bulunuyor. DDR5 4800MHz 32 GB RAM bulunuyor. Ben sitesinde DDR4 olduğunu görmüştüm ama cihaz daha iyi geldi. Cihazdan çok memnunum. Fanları her laptop gibi gürültü yapıyor ama araştırdığımda (Türkiye'den satın alsam Monster alabilecektim) Forza Horizon 5 gibi oyunlarda laptoplar 80-90 dereceleri görebiliyor. Ben soğutucusuz 74, altına aldığım 300 liralık bir soğutucu ile 69-70 arası sıcaklık değeri alıyorum. Fanları tam devir çalıştırmıyorum otomatik bırakıyorum.
Oyun performansı vs. çok hoşuma gitti. Ekranı IPS olduğu için görüntü kalitesi de çok iyi ama yıllardır masaüstünde oyun oynadığım için kendime monitör de satın almak sıradaki işim :). Genel olarak cihazdan memnunum hocam, tek sıkıntısı şarj aleti tuğla gibi. Cihaz 2-2, 5 kiloysa bataryası 1-1, 5 kilo kesinlikle vardır. Sormak istediğiniz soruları yanıtlayabilirim.

Hocam cihazı aldım, çok beğendim. Modeli GP66 hx 12ugs olan model olarak ulaştı elime. Thunderbolt 4 desteği bulunuyor, Type-C to DP gen2, HDMI bağlantısı falan da bulunuyor. DDR5 4800MHz 32 GB RAM bulunuyor. Ben sitesinde DDR4 olduğunu görmüştüm ama cihaz daha iyi geldi. Cihazdan çok memnunum. Fanları her laptop gibi gürültü yapıyor ama araştırdığımda (Türkiye'den satın alsam Monster alabilecektim) Forza Horizon 5 gibi oyunlarda laptoplar 80-90 dereceleri görebiliyor. Ben soğutucusuz 74, altına aldığım 300 liralık bir soğutucu ile 69-70 arası sıcaklık değeri alıyorum. Fanları tam devir çalıştırmıyorum otomatik bırakıyorum.
Oyun performansı vs. çok hoşuma gitti. Ekranı IPS olduğu için görüntü kalitesi de çok iyi ama yıllardır masaüstünde oyun oynadığım için kendime monitör de satın almak sıradaki işim :). Genel olarak cihazdan memnunum hocam, tek sıkıntısı şarj aleti tuğla gibi. Cihaz 2-2, 5 kiloysa bataryası 1-1, 5 kilo kesinlikle vardır. Sormak istediğiniz soruları yanıtlayabilirim.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. bataryası kaç saat gidiyor denediniz mi hiç oyun harici kullanımlarda yani?

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bataryası kaç saat gidiyor denediniz mi hiç oyun harici kullanımlarda yani?

Yine Forza Horizon 5 gibi bir oyunda 50 dakika civarı kullanınca %18-20'lere düştü. Bataryasının iyi olmadığını biliyordum zaten. Film müzik benzeri bir şey izlemek isterseniz onda da 2-3 saat arası gider diye tahmin ediyorum. Güç gerektiren işlemlerde yani oyunu tam güçte oynamak isterseniz şarj etmeden bu sefer çok hızlı tüketiyor. Normalde de gücü fişten çekerseniz 165Hz'den 60Hz'e düşürüyor tasarruf için. Siz fişsiz 165Hz alıp tam güç isterseniz bu sefer batarya bitiyor :)

Yine Forza Horizon 5 gibi bir oyunda 50 dakika civarı kullanınca %18-20'lere düştü. Bataryasının iyi olmadığını biliyordum zaten. Film müzik benzeri bir şey izlemek isterseniz onda da 2-3 saat arası gider diye tahmin ediyorum. Güç gerektiren işlemlerde yani oyunu tam güçte oynamak isterseniz şarj etmeden bu sefer çok hızlı tüketiyor. Normalde de gücü fişten çekerseniz 165Hz'den 60Hz'e düşürüyor tasarruf için. Siz fişsiz 165Hz alıp tam güç isterseniz bu sefer batarya bitiyor :)

Hocam zaten bataryada oyun oynamak çok mantıklı değil bu laptoplarda. Tekrar güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı